3971 entry daha
  • akşam akşam bir günlük çocuklarını üstüme atıp gezmeye gitmiş hayvan türüdür. sokaktaki kıymetlim güzeller güzeli emine'nin beklenen doğumunun gerçekleştiğini aşağıdaki komşunun telefonuyla haber aldım. ama her doğumunda eziyet çeken emine (var bir sorunu, kaç defa veterinere taşıdım doğuramadığı için, ama bir boş yakalayıp kısırlaştıramadım) gidip bahçede ekili nanelerin üzerine doğurmuş. talihsiz yavruların üzerine bir de sağanak yağmur yağmış.

neyse, koşa koşa aşağı inip yavruları çamurdan alıp içine gazeteler ve bezlerle yatak yaptığım koliye yatırdım. neyse ki sıcaktılar. o arada çılgınca acıkmış olan emine'ye mama ve su verdim. fakat şaşkın hayvan "sen yavrularıma bakıyorsan ben bir lavaboya gideyim" dedi ve gitti. yarım saat sonra ve uzun ikna çabaları sonunda nihayet emine'yi yavrularının yanına dönmeye ikna edebildim.

kötü bir anne değil, ama biraz eserekli işte...
  • kadınlar kedilere o kadar çok anlam yüklüyor ki kediler bunun farkında olsa hepsi birer şair olurdu
  • oldukça akıllı ,başına buyruk ve insana ihtiyaç duymadan hayatta kalabilen insan tarafından evcilleştirilmiş bir hayvandır.hastasıyım !
8158 entry daha
hesabın var mı? giriş yap