şükela:  tümü | bugün sorunsallar (9)
  • bazen insanın neler yapacağını çok iyi kestirip evdeki tüm stratejik noktaları önden tutan ve tam da lazım olacak noktalarda zırt diye çıkarak insanı deli eden hayvandır bu.

yemek yiyeceksindir, tam masaya oturacakken sandalyeyi bir çekersin. ama hoooop, üzerinde çoktan yayılmış olan bu.

kıyafet değiştireceksindir, gardrobu bir açarsın; tam giyecek olduğun şeyin üzerine dakikalar öncesinden yatmış olan yine bu!

elde büyükçe ağır bir şeyle evin içinde dolanıyorsundur. hol gibi geçilen dar noktaların ortasında beş dakika önce gelmiş bekleyen yine bu!

yorgunsundur. artık dinlenmek için kanepeye uzanacaksındır. hooop dakikalar öncesinden kanepeye uzanıp kendinden geçmiş olan yine bu!

yatağa geçeceksindir. katlı yorganı açmaya davranırsın tabii ki 5 dakika öncesinden gelmiş olan yine bu!

duş alacaksındır. duşun içinde onu kovacak su tanesini bekleyen bekleyen yine bu!

göğsüme yatıp bana entry yazdırtmayan yine bu!*

hayır bir de kıyamayıp rahatsız etmek istemezsin ama çaresiz kalınca da bir kovmak zorunda kalırsın.. " aman al yemedik" diye trip atarak istifini bozmadan gider.

evin sahibinin kedi olduğuna dair söylenen sözlerin nedeni tam da bu davranışları işte. evi ben çekip çeviriyorum sefasını bu sürüyor.

anlatılmaz, yaşanır bir kedi.
  • çocukluğumdan itibaren verdiğim yüzlerce mücadelenin, emeğin, çabanın bugün karşılığını aldığı; korkarak, çekinerek, uzaktan sevip sadece videolardan izlediğim bu biricik güzelliğe; bugün sanki bir düş masalı içindeymişcesine ilk kez dokunarak, okşayarak, severek, ellerimle besleyerek, oynayarak hayatıma pembe renkli bir bulut dokudum. bir insanın hayatındaki en büyük eksikliğe sebep olacak bu lüzumsuz fobiyi söküp atarak hayatıma kuş gibi uçarak devam ediyorum adeta.

bugün bir kedi sevdim. evet, bugün bir kedi sevdim ve yüzlerce kedim oldu artık. bugün bir kedi sevdim ve geri kalan hayatıma yüzlerce kedi aldım. rüya gibi. bugün kedi sevdim. her yere yazmak, tanıdık/tanımadık önüme gelen herkese anlatmak, insanlık için küçük benim için büyük bu gelişmeyi paylaştıkça çoğalmak istiyorum adeta. doyamıyorum. bugün bir kedi sevdim. bugün bir kedim var. mutluluk gözyaşlarım artık pembe renk akıyor.
  • ölüsünü bulmak zor. sessizce bir köşede ölüyorlar sanırım.
  • bir muhittinim var, kendisi sokak kedisi, muhittinim dediğime bakmayın bir sahiplik söz konusu değil kendisi apartmanı ve mahalleyi kendine bağlayan bir pofidik.
    balkonun hemen dibinde ağaç olduğundan benim balkonu mesken edindi gelir kaşarını, ton balığını, yoğurdunu, allah ne verdiyse o gün payını yer gider :görsel
    bugün kafam göt gibi olduğundan balkonu açık unutmuşum, salonda göz göze geldik. 'çık evladım kaldırma beni ayağa' dedim. 'miyav' dedi.
    'başlatma miyavına çık' dedim.
    yine miyav dedi. kalkmaya ne dermanım ne keyfim olmadığına bıraktım çıkar nasıl olsa diye. salonu 2 tur attı geldi koynuma kıvrıldı yattı. ne dert ne mutsuzluk hiçbir şey kalmadı. şu dünyada herkesin bir kedisi olsa, çok değil herkes bir gece koynunda kedi ile uyusa ne mutsuz insan kalır ne gerginlik kalır. kedi candır.
  • bir sabah bir garip dombili olan ,kopek duruslu bir kedi calistigim fakultenin onunde belirdi .ilk baslarda uzaklardan kesisirken bir baktim kapinin onunde bir ben sevebiliyorum. neredeyse kimseyi yanastirmiyor psikopat kendine.belirli araliklarla besliyorum....en son bu sabah beslerken yanasan kopekleri peslerken buldum kendimi...kopekten kacan insan cok gorursunuz ama insandan kacan kopek hem de benim gibi bir kopek insani tarafindan peslenmesi.....hep kedi benlik degil derdim ez cumle buyuk konusmamak lazim yagmur yaginca aklima ilk kirpinti geliyor ....bakabilecegim odam olsa bir saniye dusunmeyecegim pasayi ,hir gur kavgayla yanima alacagim da iste... oyle bir hayvandir kedi en kedi adami olmayan adami bile kedi adami edecek bir tanesi olabilendir....
  • evin bahçesinde 4 tane yavru var. gece kapıya cama falan tıklatıyorlar. almadan edemiyorum. anneleri de öldü 4-5 ay önce. onun yattığı battaniyenin üstünde uyuyorlar hep.kokusunu alıyorlarmış.valla bazen baktıkça ağlayasımız geliyor.
  • fiber internet kablosunu, modem güç kablosunu ısırarak koparıp başımıza iş çıkaran hayvandır.

önlemleri aldık ama insan arada unutuyor saklamayı. 2 iphone şarj kablosu ve bir kulaklığımızı da aylar içinde tek tek kopardı. orjinalleri pahalı olduğundan data kablosu alıp duruyorum.

sahiplenmeyi düşünenleri uyarmış olayım.

(bkz: british shorthair)
  • yatağın üstüne battaniyeyi sermeye çalışırken, oyun olsun diye altına girip, sonra orada mayışıp fosur fosur uyuyan tüylü tombalak <3
  • mevzuları olan hayvanlardır, keh keh.

sıcak herkeste bir rehavet yaratıyor tabi.

görsel
  • canım oğlum tombik yaşam savaşı veriyor. allah rızası için herkesten dua istiyorum. dayan babeo n olur ölme lan. dayanamam

edit.:şimdi geldim eve tombiğimden durumu
    stabil 48 saat çok önemli. gelen yüzlerce destek ve dua mesajına çok teşekkür ederim
    çok güzel insanlarsınız iyi ki varsınız.

güncel bilgi:oğlum hayata döndü.ayaklarındaki kırıklar tek sorun şu anda. çok şükür döndü.dua ve iyi enerji mesajları ile destek olan tanıdığım, tanımadığım tüm dostlara, sözlük yazarlarına kalben teşekkürler.tedavisini yapan hekim ertunç kardeşime, güzel ruhlu
    ays 'a teşekkürler.