• bizimkinin en büyük zevklerinden biri, ona hibe ettiğimiz puantiyeli yer minderinde otururken silently judging you ifadesi ile tuvaletini temizlememizi izlemek.
    enayilere bak, sabah akşam bokumu kürekliyorlar, demiyorsa içinden şrfszm.
  • tam bir kedi çimi bağımlısı oldu. güneş alsın, büyüsün diye balkona çıkardık çimi. her sabah ben uyanır uyanmaz balkon kapısı önünde en çirkin sesiyle miyavlamaya başlıyor, çıkarıyorum beş dakika aralıksız çim yiyor. ben de kafayı.
  • yatak yorganını çekecek gücü kendinde bulabilen hayvanat..

pike neyse diyordum da burda pes artık diyorum. lan daha 2 yaşına girmedin o yorganı çekecek gücü nereden buluyorsun? tam çekemiyor gerçi, ayaklarımı açacak kadar çekiyor, aniden buz kesiliyor ayaklarım ve uykum piç ediliyor.

yorganı da çekecem diye dişledi zaten iki üç yırtık var yorganda... peki bunlar ne için sırf sabah prenses hazretlerinin önüne mama koyayım diye.

uykularımın düşmanı çirkin.
  • bugün de "bakalim apartmanın en alt katında ne var ?" isimli oyunu sergilemek üzere ben kapıyı açınca aşağıya fırladı 4 kat aşağıya indi, tabi ben de peşinden gittim.

yine bi on dakika alt kattaki kapıları, paspaslari, yerde kalmış olan çöpleri, tozları filan kokladı. keyfî yerine gelince "temem hadi cikalim" diye yukarıya hareketlendi.

bu sefer kazın ayağı öyle olmadı, biz iki kat yukarı çıkarken en alt kattaki komşum da evine inmek üzere köpeği ile merdivende belirdi...

hem komşum hem de ben üç buçuk attık valla kapışacaklar diye.

biliyosunuz bu dana 9 kilodan hallice. bu yuzden köpeğin kafası karıştı sanirim. mali'yi görünce hafif geri çekildi. "lan bu kadar büyük bisey kedi olamaz herhalde" diye düşündü galiba...

bu duraksama sayesinde komşum köpeğini tuttu, ben bu salağı kucakladığim gibi en alt kata koştum.

apartman içinde katlar arası haberleserek karşılaşmamalarını sağladık. hasarsız ziyansız eve soktum esolesegi...

bende stres tavan yapmis, bu dingil hala kapının önünde miyavliyo dışarı çıkalım die.
  • başını başınıza yaslayıp alnınızı yaladığında ne demek istiyordur?
    değişik bir hayvan...
  • 3 hafta beslediğim, dünyanın en şerefsiz hayvanıdır ama ben onun sevmiştim :(((
  • sahibini eğiten hayvan.
  • yıllar sonra kardeşimde kedi alerjisi çıktı. düşün 6 yıldır kediyle yaşanıyor evde. eh bize yol göründü, kediyi bırakacak halim yok.
    pılıyı pırtıyı toplayıp bir arkadaşımın şu an boş olan evine geldik.
    2 saattir ağlıyordu daha yeni sustu. evin içinde adım adım gidiyoruz, asla bırakmıyor beni.
    şimdi yanımda yatıyor. 'olsun neyse sen varsın' der gibi.

düşünüyorum düşünüyorum, lan siz bu kedilerinizi nasıl sokağa atıyorsunuz? sokağa atmayı geçtim nasıl elaleme sahiplendiriyorsunuz? neyin kafası bu. 48 saat ayrılmayacağım yanından, pazartesi mecbur ama şimdi güvende olduğunu hissetsin diye elimi çekmiyorum üstünden. siz kafayı yemişsiniz.
  • tavşanımıni adı.

edit:adıydı.
  • ekim ayında şöyle bir entry girmiştim.

(bkz: #96072843)

bu çocuk bende misafir kalırken evdeki dişi kedime rahat vermedi. mecburen veterinere gitti. dişlerinden ameliyat oldu, kısırlaştırıldı. kız kardeşim ilgilendi her şeyiyle yalnız söyleyeyim. hiç umudum yoktu yuva bulacak diye ama buldu! kardeşimin bir arkadaşı taa bodrum’dan kalktı geldi aldı. şimdi bodrum’da yeni yuvasında.

https://i.hizliresim.com/aov9jb.jpg

ne şanslıymış ki sokakta kardeşime rastlamış.
hesabın var mı? giriş yap