şükela:  tümü | bugün
  • alerjik astımı olanlar (benim gibi) için kötü..çok kötü...
  • kedilerin tüylerinde yaşayan minik varlıkların kakalarına karşı bir alerji olduğunu da öğrendim. (bkz: belen unal)
  • uzerine gidilirse (kediyi alip suratiniza surmek seklinde) genelde bir hafta icerisinde gecen durum.
    kediden uzun sure uzaklasirsaniz hassasiyetinizi tekrar kazanmaniz mumkundur.
  • buna sahip olan kedi severler süper şansız. kötü çok.
  • akupunktur tedavisi ile gecebilen, talihsiz hastalik..
  • inatla kediyi bırakmamak suretiyle insanlara bu nasıl bir sevgidir* dedirttiğim, gözden yaşlar akıpta salya sümüğe boğuluncaya kadar kedi severleri pes ettirmeyen alerji. hatta british colombia üniversitesinin yaptığı bir araştırmaya göre, kediye karşı alerjisi olan hastaların yalnızca yüzde 20’si kedisini başkasına vermeyi kabul ediyor, büyük bir bölüm de kedisi öldükten sonra* yerine hemen yeni bir kedi bile alıyormuş. alerjik nezleye yıllarca katlanma pahasına. alerjik astım ise görmezden geliniyor. alman alerji uzmanları da en etkili yöntemin kedi alerjeni verilerek yapılan immün tedavisi olduğunu söylüyor.
  • öyle acıtır ki. içten içe acıtır. yine de kucaktadır o. indirmeye kıyılmaz. yine kalbin en diplerindedir o. çıkarınca parçası kopmuş olur insanın. ama gözyaşları akar, burun dolar. bi kısırdöngü olur. gider o.
  • dayanılmaz olacağını düşündüğüm, gayet yaygın bir durum.
  • kedilerin derileri ve tukruk bezleri tarafindan salgilanan bir proteinin sebep oldugu alerji cesidi. hava yollari ile bulasir*; aylarca alerji yaratabilir.