şükela:  tümü | bugün
 • evinde kedisi bulunmak anlamina gelmenin yani sira, bi de sokak kedilerini beslemeyi kendine gorev edinmis teyzeleri de getirir insanin aklina.
 • tam o işin yapıldığı andan da bahsediliyor olabilir. örneğin bir yavru kediyi beslerken biberon kullanabiliriz.
 • sözlükte takılırken bol tüylü bir yaratıgın elinizi yüzünüzü klavyeyi patilemsene sebebiyet veren güzel yalnızlık giderici.
  bu arada, (ara: kedi)
 • hayatının bir evresini bi şekilde kedinin biriyle paylaşmış herkesin zorlanmadan çözebileceği bir soruyla yukarıdaki baldan tatlı tanımları pekiştirmekte fayda görüyorum:

  kedi beslemek ve bir kediyle yasamak arasındaki ilişkinin bir benzeri, aşağıdaki maddelerden hangisinde verilmektedir:
  a) aşk ile nefret
  b) dolar ile euro
  c) ölüm ile ayrılık
  d) shit ile bok
  e) daha gider bu

  doğru yanıt için, (bkz: bir kediyle yasamak)
 • themen neu 2 kitabinda bi hanim kizimizla, bi abimizin arasini bozan olay... hatun abla 5 tane kedi besliyo ve bu kediler de her nasilsa abimizin yatagini cok seviyor, bu yuzden ortalik kopuyor.. isin ilginc yani bu meseleyi konusmak icin guzin abla modunda bi programi arayip biz ne yapalim diye danisiyorlar... ee cevap basit tabii, insanlar dusunmenin erdemine inansa... ya kedilerden ya ondan...
 • balkonunuz olsa bile kışın kumunu evin içinde bir yerlere koyacagınızdan kokusu yüzünden evinizden nefret edebileceginiz olaydır. kapalı kasaların bile bu kokuya çaresi yok. ne zaman kedisi olan bir eve gitsem bu koku sinmiştir o eve.
 • aklıma hep bu güzelim şiiri getiren eylemdir.

  "insan usul usul ölmek için gelir dünyaya.
  başlar her gün biraz daha insan olmaya.
  ve ölürken usul usul ne tuhaf;
  aşık olur, kedi besler, isim verir eşyaya*
 • kedilerle arası kovalamaca oynamaktan öteye gidememiş bir insan evladı olarak balkonda sigara içerken aşağıdan gelen acı acı kedi miyavlamasına bağımsız kalamayıp beslemeye karar verdim. yalnız ciddi bir sorun vardı . ücretsiz kedi danışma hattını mı arasam acaba (ayy cok komiksin lan bugün) diye düşünürken balkondan kediye süt de atamayacağıma göre ekmeğe peynir sürüp vermeyi denemek geldi aklıma (üşenirim lan aşağıya inmeye zaten o da bir çatıdaydı) büyük bir iş yaptığını sanan benin, kedinin atılan şeye bakıp "hıh" yapması sonucu "anneaaa kedi beğenmedi verdiğim şeyi" diye ağlayası gelmedi değil hani. "özür dilerim yanlış oldu, ne alırsınız acaba?" türünde bir iletişime geçebilsem occultist çocuk dizilerindeki gibi ama nerde...verdiklerimi beğenmedi hayvancağız vesselam. önümüzdeki hayvan beslemelerine bakacağım artık diyeyim de bu anekdotal entryimi burda bitireyim.

  kafa karıştıran, işin ehli olmayan insanları şaşkınlık denizlerine sürükleyen şeydir de diyelim tam olsun, konsept şaşmasın.
 • kemik torbası gibi tanıdığınız kedinin günden güne semirmesini` :semirmek ` gördükçe mutlu olmaktır.