şükela:  tümü | bugün
  • kedi besleyenlerin bileceği durumlardır.
  • faydaları, evde kedi olur.
    zararları, evde kedi olur.
  • fayda olarak, gerçekten kafasına göre takılan ve kendi karakteri olan bir ev arkadaşın olur.

zarar olarak, ne zaman bir miyavlama duysan içinden bir parça kopar acaba hangi kediye ne olur diye. sokakta yürüyen zayıf bir kedi gördüğünde acaba en son ne zaman yemek yedi diye üzülürsün. her bir yavru kedi gördüğünde yaşama ihtimalinin %10 olduğunu bilip üzülürsün. nerede yolda ezilmiş bir kedi görsen bir arkadaşın ölmüş gibi tüm gün üzülebilirsin. nerede hamile bir kedi görsen yürüyen allah vere de bir oç tekme atmasa diye yine hüzünlenirsin.

velhasıl sokakta gördüğün her bir kedinin yaşayacağı dert ile dertlenir, her sıkıntısı için tekrar üzülürsün.
  • evcil hayvan gözüyle bakarsınız,
    evcil hayvan olursunuz.

öyle pet met ayağına kedi bakılmaz. kediyi, huylarını bilmelisiniz. sonra yamulmayın.
  • bir faydası da, toz almasıdır efenim. adeta bir yürüyen pronto toz-al.
    koyu renk mobilyanız varsa farkı anlarsınız. normalde bir günde toz gosteren tv unitesi ve sehpa dün toz almaya kalkıştığımda temizdi. kedinin böyle bir faydası olacağı hiç aklıma gelmezdi, pek sevindim.
    tabii bu durum, akşamları eve geldiğimde kapıya doğru seğirtip bütün gün tek başına sıkılmış gibi mahsun duran, vicdanıma vicdanıma miyavlayan mini çakalın aslında bütün gün evde pati basmadık, kuyruk değdirmedik yer bırakmadığını göstermesi açısından da aydınlatıcı oldu.
  • faydaları;
    mırıl mırıl ederek günün yorgunluğunu alması.
    her akşam eve gelince gözünüzün içine içine bakması.
    sevmeniz için türlü taklalar atması.
    kucağınızda uyuduğunda ki zamanın paha biçilemez olması.

zararları;
    gece yanınızda biri ile uyurken sürekli gelip aranıza girmesi.
    deri koltuklara verdiği zarar.
  • sabah evden ayrılırken, karşı durağa kadar benimle gelip, ben belediyeme binince ise benden ayrılıp evin bahçesine giden bir kedim var.ne kadar şanslı olduğumu sadece kedileri sevmeyi bilen insanlar anlaybilir...bilen diyorum çünki ,ben de yaklaşık 3 ay öncesinde gelen yavrumla tanışmasaydım bu histen yoksun olacaktım.o'nu o kadar seviyorum ki anlatamam..bu yazıları yazarken ellerimde kedi çırmıkları var ama olsundu..gülü seven dikenine katlanırdı..minnoşum beni hiç terketme.seni çok seviyorum...
  • faydası; regl döneminde sıcak su torbası görevi görmesi*
    zararı; ay vallahi bulamadım.