şükela:  tümü | bugün
  • yapımı oldukça kolay olsa da ayarsız biriyseniz sonucu beklendiği gibi olmuyor. öncelikle beş santimlik strafor çok anormal kalın bir şeymiş, alırken dikkat edin. bahçedeki kara kediye ev yapayım diye yola çıktım, bildiğin müştemilat yaptım. beşir falan yaşıyor içinde serayı gözetliyor..
  • bir kutu düşünün ki; kedilere acil revir hizmeti sunup dönüşümlü olarak rehabilitasyon hizmeti veren bir şey olsun. evet kedi evi tam olarak böyle bir şey. bizim mahalleye bir tane kedi için koyduk; bu zilli kedi sadece 1 gece kaldı sonra serseri ruhuyla gezinip başka yerlerde takılmaya başladı. bekledik gelmedi, sonra aşırı yağmurlu bir günde bir baktık kutuda kedi var; "hah geldi bizimki agucugugu" diyelim derken haydaa koca kafalı başka bir kedi var içerdi. iyi bari boş kalmadı dedik (sanki kira alıyoz?!); sabaha o da gitti. 2 gün sonra başka kedi girdi tamam dedik bu da sabaha gider, baktık bu çıkmıyor aşırı korkak. kıvrılmış içerde uyuyor, gittim ıslak mama koydum kabına miyuk miyuk diye kokuyu alınca çıktı. burnundan yeşil sümükler akıyor; hasta olmuş :) şimdi 2 gündür kutuda ıslak mama ve revir hizmeti alıyor bakalım kaç gün daha kalacak. benim gözlemime göre kutuları en çok hasta ve güçsüz kediler seviyor; diğer serseri ruhlu dominantlar bu güçsüzleri kovalamakla meşgul. bu nedenle o minicik kutu her türlü işe yarıyor. mama kabında da dominantlık seviyesine göre kuyruk oluyor; bildiğin tek sıra üsulü yemek yiyorlar. görebileceğiniz bir yere koyup film gibi izlemelik bir şey yani.

edit: 4. gün oldu hala gitmedi kedi; tuvalet ve mama ihtiyacı dışında kutudan çıkmıyor :d
  • kadıköy belediyesi kedi villasıyla bu evlere yeni bir soluk katmıştır.

kadıköy belediyesi kedi villaları
  • bu anormal soğuk, hayvanların donarak hayatını yitirdiği lanet günlerde yapılacak en güzel şeylerden sadece biri.

şişli mahmut şevket paşa ortaokulunun duyarlı öğrencilerinin yaptığı evler için
    bakınız:

http://i.hizliresim.com/qmwggw.jpg

edit: buna da bir göz atın ve bir kedi evi de siz yapın
    sevgiler saygılar
  • kış boyunca eve aldığım köpeğimin bahçedeki kulübesine battaniye sererek gerçekleştirdiğim eylem. 5-10 kişi girip yatıyor şerefsizler ksdjasdlkaj
  • adore mobilya'nın müthiş bir kampanyası var. https://www.adoremobilya.com/…i-evi?search=kedi evi

sadece 10 liraya kedi evi alıyorsunuz. hadi gençler, pamuk eller cebe.

şu kış kıyamette bundan daha güzel bir aktivite olabilir mi???
  • adore mobilya böyle birşey yapmış, hazır satıyorlar.
    ben kendi yaptığım kedi evinin malzeme parasını 15 tl'ye getirmiştim.
    böyle daha hesaplı ve sağlam olur diye düşünüyorum.
    https://www.adoremobilya.com/…05-kedi-evim-adoreden
  • aşırı dandik bir örneğini az önce tamamlayıp bahçedeki tombik yavru için yerleştirdiğim güzel proje. yeterince malzemem olduğunda söz daha iyisini yapcam. şimdilik kapitalizmin tasmalarını azıcık da olsa gevşetmek adına aldığım giyim kuşamın kargo kutusundan yaptım. kahrolsun endüstriyel pet shoplar yaşasın tam bağımsız kediler!
  • şöyle eğlenceli bir tarifi bulunur.