şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: gönüllü olmak isteyenler whatsapp grubumuza katılabilir ya da mesaj atabilir.

2 ay önce küçük bir kediciği evimizin üyesi yaptık. onu çok seviyoruz. el üstünde tutuyoruz. ancak sokaktaki kedileri görünce artık içim cız ediyor. son günlerde kediciklere olan bazı olumsuz tutumlara karşı böylesi bir hareketi başlatmak güzel bir cevap olabilir. bu konuda belediyeler ile işbirliği yapılabileceği gibi bazı mobilya firmalarıyla da işbirliğine girilebilir. hatta bir mobilya firması sınırlı sayıda ücretsiz kargo karşılığı kedi evi temin etmekte. ancak yeterli değil. ya da tamamen bağımsız bir biçimde biz de her şehirde örgütlenip gönüllü atölye çalışması şeklinde kedi evleri yapabiliriz. tabi bunu yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar var. örnekle köpeklerin ulaşamayacağı yerlere kedi evi yerleştirilmesi gibi. olumlu ya da olumsuz bütün detayları konuşarak bu projeyi başlatalım.
    not: talep olursa detayları burada editleyerek belirteceğim. mümkünse şehir belirtilerek gönüllü arkadaşları örgütlemiş oluruz. bu işi nasıl yapacağımızı hangi yolları izlememiz gerekiri burada tartışıp benzer planla hareket ederek en iyi sonuçları almaya çalışmış oluruz.
    not2:istanbul
  • bu entryim sol framede yok olup gitti. havalar soğuyor. sokaktaki dostlarımız için gönüllü insanlar arıyorum. hep birlikte güzel bir şey yapalım. haftada 1-2 saatimizi bu projeye ayırmamız yeterli olacaktır. haydi sözlük tam zamanı.

üst edit: kedi evi yapımında kullanılmak üzere "strafor" denilen malzemeyi özellikle ecza depoları çöpe atmak yerine bizimle paylaşırsa çok seviniriz.

edit: çok güzel fikirler var. katılım için gönüllü birçok kişi var. öncelikle her şehir için sorumlu bir kişi seçelim. hangi şehirden hangi yazar destek olacak bunları belirleyelim. kedi evlerini nasıl yapacağımız bu süreçte belli olmaya başlar. katılmak isteyenler bana şehirlerini yazabilirler.

çaylak arkadaşlar ulaşmak için ironiamagercek@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz.

edit2: her şehir için sorumluları belirliyoruz. gönüllü olanlar mesaj atabilirler. sorumlu kişiler o şehirdeki organizasyonları yapacak ve gönüllüleri bilgilendirecek kişilerdir.
    belli olan sorumlular aşağıdaki gibidir

izmir sorumlusu: cadillacman
    expert.ahinolu2016@yandex.com

çanakkale sorumlusu: zeldazonkk
    zeldazonkkk@yandex.com

mersin sorumlusu: sknolreis
    mrcnfrma@hotmail.com

edit3: yavaş yavaş nasıl bir yol izlememiz gerektiği belli oluyor. öncelikle istanbul'da bir pilot uygulama yapacağız. istanbul'daki organizasyonu ben yapacağım. uygun bir mekan ve malzeme temini için haftaiçi birçok yer ile temaslarım olacak. gerekli ortamı sağlayıp malzemeyi temin ettikten sonra buradan duyuru yapacağım.istanbuldaki gönüllü arkadaşları davet edeceğim. daha sonra tecrübelerimizi burada paylaşacağız. bu esnada biz de boş durmak istemiyoruz diyen diğer şehirlerdeki gönüllerimiz kendi çabaları ile harekete geçebilirler. her şehir için belirlediğimiz sorumlular etrafında harekete geçebilirsiniz. ilk çalışmalarımız daha çok deneme yanılma yoluyla en iyi yöntemi bulmak olacak. hangi zorluklarla ya da kolaylıklarla karşılaşacağımızı yola çıkmadan kestirmek oldukça güç. hepimize kolay gelsin.
  • istanbul'da çekicimi, testeremi elime alıp ayrıntılarını beklediğim kampanyadır
  • +1 mersin
  • puding band dan kedi evi nasıl yapılır dersi
  • büyük şehirlerde 10-15 kişilik, diğer şehirlerimizden 3-5 kişilik gruplar olacak şekilde bir topluluk oluştursak mükemmel sonuçlar elde edebiliriz. haydi sözlük yapalım şu işi.
  • istanbul için katılacağım organizasyondur.

adore de şu geçen yılki kampanyasını tekrar ettirse bari bu yıl.
  • izmir'deki evimin önüne 2 yıl önce yapmıştım. burada insanlar özellikle kedilere karşı duyarlı. barınacak yer, mama konularında sağolsun herkes imkanı ölçüsünde yardım ediyor. herkes oturduğu yerde bunu yapsa, bir can kurtulsa ya da karnı doyup soğuktan korunsa ne kadar güzel. sonuna kadar destekliyorum arkadaşlar yapalım ve bunu yaygınlaştıralım.
  • return of kedi nickli yazarın söylemini dikkate alırsak şu sonuç ortaya çıkıyor.herkes kendi kapısının önünü savunsaydı kurtuluş mücadelesi için kuvayimilliyeye gerek kalmazdı. düz mantık ile konuya bakış getiren sevgili sözlük yazarı arkadaşım maalesef dediğin yöntem ile güzel bir şey ortaya koyma ihtimali yok. gruplar oluşturup belli aralıklarla kedi evleri yapılıp tespit edilen noktalara bunları yerleştirmek gerekiyor. ben zaten elimden geldiğince çevremdeki bütün kedilere yardımcı olmaya çalışıyorum ama istiyorum ki daha çok sokak hayvanına destek olalım. çünkü buna gerçekten ihtiyaçları var. bunun için de bize gönüllü insanlar lazım. bir kutu karton bulup getirmen elinde bir koli bantla katılman bile yeterli.