şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar merhaba, daha önce şu başlıkta (bkz: kedi beslenmesinden rahatsız olan insan) dile getirdiğim olayın aynısı bugün çok daha vahşi ve ilkel şekilde yaşandı. sahipsiz kedileri besleyen komşumuz kediler yüzünden anlayamadığımız şekilde cinnet geçiren apartmanın kapıcısı tarafından saldırıya uğradı, kedi evleri paramparça edildi(bkz verdiğim başlıkta da görüleceği gibi bu daha önce de yaşandı) ve kapıcının rastgele fırlattığı ve kürekle kırdığı tahta parçaları yüzünden komşumuzun bacak ve ayaklarında yaralanmalar meydana geldi. ben gürültüyü duyar duymaz balkondan bağırıp mahalleyi ayağa kaldırınca sağolsun esnaflar(bizim esnaf hayvan düşmanı değil) gelip olaya müdahele etti. ben de hemen aşağı indim. maalesef olay yerinin fotoğrafını çekemedim ancak komşumuzun(ve bizim) el emeği göz nuru uzun zamandır yaptığı bütün kedi evleri paramparça olmuş. olaylar yatıştıktan sonra yönetici de kapıcıya kızmak yerine komşumuzu tehdit edercesine burada kedi beslenmesini istemediğini söyledi(bunu da ilk defa bugün söylüyor). kendisinin en büyük rahatsızlık sebebi kedilerin arabasını çizmeleriymiş!

ben olayı adli makamlara taşıyalım dedim işin içinde yaralanma ve mülke zarar olduğu için ancak komşum buna gerek olmadığını düşündü. başlığı onun isteği üzerine açtım çünkü kendisi sosyal medya'yı kullanmayı bilmediği için benden yardım istedi.

şimdi sizlerden yardım istiyorum;

acaba bu konuda bize yardım edebilir misiniz? apartmanın bahçesinde, hatta otoparkında, hatta otoparkın da en uç köşesinde, yani arabaların park ettiği bir yer değil, bahçenin en ucu ve toprak bir alan... burada kedi beslemek yasak mıdır? yönetici beyfendi bir üniversitede doçent titrine sahip öğretim görevlisiymiş.

olay ankara bahçelievler'de yaşanıyor. daha fazla detay için özelden mesaj atabilirsiniz.
  • sana öğretim görevlisi olamazsın demedim insan olamazsın dedim rezaleti.
  • burada "site ve apartman ortak alanlarında kedi beslemek yasal haktır" deniliyor;

https://www.mersinhayvanseverler.com/…-yasal-haktir
  • kişiyi ifşa edin. linç başlasın.
  • arkadaşlar kesinlikle kimseyi linç etmek amaçlı değil, gerçekten bunun suç olup olmayacağını(apartmanın ortak alanında kedi beslemek) ve mülk sahibi olarak ne gibi haklara sahip olduğumuzu öğrenmek için bu başlığı açtım. öyle bir amacım olsaydı zaten şahsın ismini söylerdim.
  • dünyanın sahibi olduğunu sanan insanımsılar.

(bkz: hayvan sizden daha değerli)
  • aşkolsun ilk defa bir konuda yardım istedim kimse sallamadı.
  • sokak hayvanlarını korumak isteyenlerin uğradığı ne ilk ne de son rezalettir.
    eninde sonunda kediler ve onların yanında olanların kazanacağını umarım.
    o kedi evlerini istemeyenler komformist insanlardır ve bir davaya bir hayvansever kadar emek vermez (umarım..yani psikolojikman çok rahatsız bi tip değilse)
    dolayısıyla siz kedilerinize yeni evler yaparsınız o gene atar parçalar, siz gene yaparsınız... sonra bir gün gelir biriniz boş verir. hanginiz daha komformist ise...
    kolay gelsin
  • adli makama taşısaydınız keşke. yaralama var, mülke zarar var. beklenen yardım oradan gelirdi.
  • (bkz: up)