şükela:  tümü | bugün
  • kedilerin deneyim ve bilgi paylaşımı yapmasını teşvik eden kadim olaylardır.

    (bkz: ekşi sözlük kedi klonundan başlıklar)
  • benim oğlan yanımda bir iki dolandı sonra durdu durdu birden üstüme işedi ve kaçtı. o dönem yapıyordu bunu. durup durup birden dönüyordu ve işeyip kaçıyordu eşşeğin çocuğu.

    bir gün yine yanıma geldi, seviyordum bunun başını. gene döndü ve işedi kaçtı. anında yapıyordu bunu. bağırdım tabi arkasından. koşarken patinaj çekerek durdu ve bana baktı. azarını yedi ve yine önüne dönüp hızlıca gitti.

    manyak bir kediydi kendisi. kedilerimin içinde en bi sevdiğimdir hala.
  • bizim bir tanesi var, azicik sikistirinca zart diye insanin suratina osuruyor afedersin. yuzune denk getirmeye de calisiyor resmen, sonra da hop kacip gidiyor. hayir kedi dedigin tirmalar ne bileyim isirir veya isiriyor gibi filan yapar be manyak; zart zart nedir. bir de kapi aciyor bu aynisi. kapi koluna ziplayip, orada asili kaliyor, bekliyor dil asagida kalsin diye, fit fit fit acik kapiyla iceri dogru geliyor sonra. bir muddet sonra iniyor kapi kolundan. ay kedimiz deli kisacasi.
  • on metre öteden pisi pisi dediğimde 20 den fazla yavrunun bana doğru koşması etrafımı sarıp tepeme kadar çıkması benim çeşme ılıca kedi evinde yaşadığım olaydır.kediler tarafinda ilginç bi durum söz konusu olmadı sanıyorum.ürküp kaçışmalarını bekleyen beni şaşırttı afacanlar.