şükela:  tümü | bugün soru sor
15 entry daha
  • sokakta baktığım kedi 1 hafta içinde hızlı bir kilo kaybı yaşadı. bugün de yemek asla yemeyince ve öksürdüğünü görünce kaptığım gibi veterinere götürdüm. belirtiler burda yazılanlara çok benzemesine rağmen ağız içinin iltihap olduğunu fakat ateşinin ve ciğerlerinin normal olduğunu söylediler. 14 günlük etkili bir antibiyotik iğne yaptılar. yemesi için de pilav, zeytinyağı, et, brokoli.. gibi şeylerden vermeliymişim. malesef evde bakamıyorum fakat uyuması için normalde altında örtülerinin bulunduğu kulübesinin olmasına rağmen ekstra daha sıcak bir bölgede uyuması için yer yaptım. buarada eve gelir gelmez pilav et yedirmeye çalıştım fakat yememişti. aradan 3 saat geçti yerine gidip baktığımda yok. seslendim, yine gelmedi. daha ne yapabilirdim, bilmiyorum. o bitkin haliyle nereye gider bilmiyorum. sıcacık tertemiz yuva yaptım. neden gidersin, niçin gidersin minik.

yeni durum : malesef iğne değişik semptomların ortaya çıkmasına sebep oldu. titreme, denge kaybı ve hala yemek yiyememe. öksürük gitti. öyle olunca iğnenin ertesi günü tekrar veterinere götürdüm ve 2 gündür orada serum vererek tedavi ediliyordu. maddiyattan ötürü bugün çıkarmak zorunda kaldım. ve şu an evde. sıcak su torbalarıyla sıcak tutup, özel mama aldım şırıngayla besliyorum. hala semptomlar devam ediyor. iyileşirse inşallah tekrar sokağa bırakmak istemiyorum. sahiplenmek isteyen olursa benimle iletişime geçebilir. şu an elimden geleni yapıyorum iyileşmesi için.