şükela:  tümü | bugün
 • sozlukteki hayvan dostlarinin sayisi dikkate alinirsa yilin bu zamani kesinlikle cok ise yarayacak merkezler.
  kedi kisirlastirmanin bu tarih itibari ile kliniklereki maliyeti 100-140 mio arasinda degisiyor.
  yıldız parkı girisindeki hayvanları koruma dernegi'nde -tel:0212 227 72 65 burasi oldukca yogun bi merkez olmakla beraber- bu islemin maliyeti 50 mio. daha ucuza mirnavimi bu dertten kendimi uykusuz gecelerden nasil kurtaririm derseniz bazi belediyeler bu hizmeti ucretsiz veriyor. besiktas ilce sinirlari icinde oturanlar ortakoydeki merkezden-tel:274 63 64-ucretsiz faydalanabilir.
  ucretsiz hizmet veren, sokak hayvanlarini oldurmek yerine, toplayip kisirlastirip asilarini tamamlayip tekrar alindiklari muhitlere birakan bu merkezlerin temizlik maddesi ve eski gazeteye bol miktarda ihtiyaci oluyor. cope atacaginiza onlara verirseniz faydali bi is yapmis olursunuz.
 • kapatılması gereken yerlerdir.

  yıllar sonra gelen edit: o günden bugüne 3. kedime sahibim. ve şu an erkek olan kedimin 1 yaşını geçtiği ve deli gibi azdığı bir dönemdeyim. gene de kısırlaştırmayı hiç düşünmezdim. öncelikle forumlara girip kedime partner arıyorum ilanlarına abandım. sonuç çıkmadı. hatta en son bir forumda lütfen kısırlaştırın diye bir cevap gelince düşünmeye başladım kısırlaştırma işini.

  kedim şu anda yanımda yatıyor ve belki uyuyor ben de - içimden hiç gelmeyerek- onun geleceğini etkileyecek bir karar vermek üzereyim.
  acaba bu kedi kısırlaştırma merkezlerinden bulunduğumuz şehirde de var mıdır? diye düşünüyorum.
  beş parasız bir dönemde olduğumdan bu işleme yüz, yüz elli lira verebilecek de değilim. önce sanırım belediyeyi kontrol etmek lazım.
 • kapatilmasi degil, bilhassa yayginlastirilmasi ve gelistirilmesi gereken yerlerdir.
  (bkz: kediyi kopegi kisirlastiran zalim insanlar/#12992349)
 • ilçe belediyelerinden telefonu ve yeri öğrenilebilir. ücretsiz yapan barınaklara, sokaktaki yavruları toplayıp götürebiliyorsunuz. yalnız tek seferde 15 tane götürmeyin, tersliyorlar. azar azar, hisettirmeden: haftada 2 tane, gibi.
 • nesli tükenen hayvanlardan sıksık dem vuran insanların bu hayvancıklara aynı itinayı göstermemesi yüzünden bir kaç on yıl sonra bu merkezler sayesinde kedileri de o sınıfa dahil etmemiz doğal sonuçtur.

  - e sokaklarda çok fazla kedi var,
  + ama havada da çok kuş var. ne zararı var.
  - e ama kediyi kısırlaştırmazsak acı çekiyor.
  + eş bul.

  az doğurmak ile hiç doğurmamak, yada doğurma yetisini kaybetmek arasında çok fark vardır. bunun yerine mümkünse kedilerin sperm sayısını azaltan merkezler kurmak daha mantıklı olacaktır.
 • sevimsiz ırklarını kontrolsüzce çoğaltan her kedinin mutlaka gitmesi gereken efsanevi mekan. ileride topluma hizmet için ücretsiz hale getireceğim bu merkezleri.
 • leyla kızımızı götürmek için arayışta olduğumuz merkezler.

  istanbul maltepe, kadıköy civarında, klinik ortamı olan, temiz hijyenik her yer olur.

  aldığım ilk fiyat 600 lira. piyasayı bilmiyorum ama fazla gibi geldi :/

  bilenler yeşillendirsin...

  edit: kadıköy belediye'sinin evcil hayvan birimi imdadıma yetişti.tişikkirler bitutam
  haftaya ameliyatımızı olacağız inşallah dinimiz âmin ^^
 • dişi kedim için aradığım merkez. uygun fiyata steril bir şekilde yaptırabileceğim neresi var bilemedim. ücretsiz yapan belediyeler de varmış internetten okuduğum kadarıyla ancak pek bilgi sahibi olamadım evcil kediler hakkında durumun ne olduğu konusunda. genelde sokak hayvanları için yapıyorlar ücretsiz. tek tek aramak da uğraştırıcı olacak gibi. bilgisi olan yeşillendirirse çok sevinirim.
 • izmir'de arayışta olduğum merkezler. belediyeler güvenilir midir bilemiyorum. operasyon için 300-400 tl verebilecek durumda değilim. ne olacak bizim oğlanın hali?