şükela:  tümü | bugün soru sor
 • organ nakli ya da lobotomi ameliyatı yapacak olan veterinerdir ve istanbul'da bulunur.

  bugün aradım ve fiyat aldım. 600 tl der demez emin olmak için tekrar sordum ve "pardon organ nakli filan mı yapıyorsunuz" diye lafı sokmadan da edemedim.

  yuh yahu 600 tl neyin kısırlaştırması. hayvanseverleri zengin ve para babası filan mı sanıyorsunuz siz kardeşim? hayvanlar sokaklarda telef oldukları için elimizden gelen yardımı yapıyoruz. bu neyin fiyatıdır. tamam elbette bir emek var ortada ama bir de gerçekler var.

  150 tl'ye yapan da var 200'e de var 300'e de ama 600 tl günün şoku oldu bana. oha diyorum bir kez daha.

  edit: şişli veteriner kliniği'nde babalar gibi 200 tl'ye kısırlaştırdım.

  not: ayrıca belediye ev kedilerini kısırlaştırmıyor. sahipli kedileri veterinerlere
  yönlendiriyor.

  edit: allah'ım sen nelere kâdirsin ya. "paran yoksa evcil hayvan edinme" diyen insanlar bile var şu dünyada ve biz bunu görebiliyoruz. neden? çünkü gözlerimiz var. şükürler olsun verdiğin gözlere.

  sokaktaki hayvanı, acımasız şehir ortamlarında bir arabanın altından diğerine koşarak ezilme tehlikesi atlatmasın; psikopatların ellerinde perîşan olmasın diye sahipleniyoruz be canım. iq'un nasıl iyi mi?

  edit: "serbest piyasa, götün yemiyorsa gitme" diyen. canım tabii ki serbest piyasa. allah razı olsun özal'dan. ben de aynen senin dediğin gibi yaptım 200 tl'ye kısırlaştırdım. 400 tl ile de 1 yıllık mama aldım kedilere.

  veteriner hekimler de sağlıkçı ve elbette ki her işte olduğu gibi haklarını alacaklar ancak bazı hayat gerçekleri, bu işin bir denge fiyatı ve bir işin bir ederi gözü izanı var öyle değil mi? neyse boşver zaten serbest piyasa ile hallettim nasılsa.

  edit: "veteriner hekim odaları tariflerine göre" deniyor. bu tarifeleri yapanlar da insan. vahiyle gelmiyor. düzenleme yapılırken makul sınırlar seçilebilir. 2012'de bu sorduğum veteriner hekime 300 tl'ye kedimi kısırlaştırmıştım. aynı veteriner 2 yıl sonra 600 tl yapmış fiyatı. yuh be! göz var izan var.

  edit: imlâ
 • anam, yalnız değilmişim ya la :/
  daha bu öğlen arası aradığım veteriner bu :/
 • belediyenin ücretsiz kısırlaştırma hizmetinden haberi olmayan veterinerdir.
 • ikna yöntemiyle kısırlaştırıyor hayvanları galiba.

  http://www.egonomik.com/…gur-kedi-kisirlastirma.jpg
 • biraz iştahsız diye götürülen sapa sağlam hayvanı ölüm döşeğine sokup 1000 tl fatura çıkaran veterinerin kuzenidir.
 • dikili'de bu ameliyatı 75tl ye yapan veterinerden zengindir.
 • takdir ettiğim veteriner.

  fiyat biraz daha artarsa belki hayvanlarla oyuncak gibi oynamaktan vazgeçersiniz!
 • kedilerin kısırlaştırılmasına laf atan salakları görmemizi sağlayan başlık. bre gerizekalılar bu yaz 3 tane miniminnacık yavru kedi ellerimde öldü. anneleri bakamadığı için hasta olmuşlar. elimden geleni yaptım veterinerlere taşıdım ama kurtaramadım. yazın sokakta bir sürü yavru varken şu anda sadece 2 tanesi yaşıyor. elimde ölenlerin dışındakileri de arabalar ezdi çünkü. kısırlaştırmayalım da 2 ay acıyla yaşayıp aynı acıyla ölen zavallı yavrucaklarla mı dolsun sokaklar?

  edit: bu arada benim veterinerim temmuz ayında dişi kedimi 60 tl ye kısırlaştırdı. kendisine gelen tüm sokak hayvanlarını da mümkün olan en düşük fiyattan kısırlaştıryor. bence veterinerlik fakültelerine içinde hayvan sevgisi olmayan, o canlara para gözüyle bakacak insanları almasınlar.
 • kısırlaştırılması gereken veterinerdir.

  not: bana gelsin ücret de almam.