• eşle günlük edilen kavgaların bir numaralı sebebi olabilmektedir.
    şayet, kedinin kumunu dün de ben değiştirmiştim, diye sayısız kez çemkirdiğimi bilmekteyim.

en iyisi kesinlikle ak kedi kumunun ince tanelisidir.
    cok kum test ettik ve bunda karar kıldık, etrafıma da tavsiye ediorum. zaten saglikli olan da beyaz bentonitten imal edilen kumlardır. silica denen kristal tanecikli kumlar kedicikler için kesinlikle zararlıdır.
  • her gün oda süpürme sebebi, ömür tüketeci..
  • sandy markasının yanından bile geçilmemesi gerekir. rengi koyu, pudrası olmasa iğrenç kokacak demek ki, kokusu kötü. etrafa dağılınca çamur gibi oluyor, özellikle ıslandıysa. kedilerim popolarını değdirmeden işemeyi öğrendiler sayesinde. ama kitty kedi kumu öyle mi? can o can.
  • gerçek anlamının çok dışında bir sevimlilik ve naiflik vaat ediyor!
  • iki aylık bir kedinin önüne konduğunda, hayvanın ilk saniyesinde kazdığı, onuncu saniyesinde kazdığından farklı bir yerine sıçtığı ve yirminci saniyesinde sıçtığından farklı bir yerinin üzerini kapattığı mucizevi şey.

(bkz: genetik kod)
  • farklı çeşitlerde olmakla birlikte ülkemizde bentonit, sepiyolit ve diatomitten yapılır. bentonitten üretilen türleri topaklaşır. bunlar tane boyutuna göre üçe ayrılır:
    0,5-1,8mm aralıkta tane boyutu olanlar ultra compact
    0,5-3mm aralıkta olanlar compact
    0,5-5mm aralıkta olanlar normal olarak adlandırılır. diatomit ve sepiyolit daha ziyade topaklaşmayan türden madenlerdir. bunlar bentonite oranla daha ucuzdur. dioatomite'in yaklaşık yoğunluğu 0,525gr/lt 'dir ki bu kedi kumu türlerinde en hafif olanlarından biridir.

ben nerden mi biliyorum? bizzat işin tam ortasındayım.
  • kedilerde solunum yolu hastalıklarına sebep olduğundan silika kumlar tercih edilmemeli.
    http://www.ehow.com/…7_cat-litter-lung-disease.html
  • eger temizlemesi zor geliyorsa catsan'dan smart pack'i öneririm. paketin icinden 2 adet bezli kum cikmakta. daha dogrusu tas. kedi yavrulari icin ideal, cünkü patisinde kalip yalayip yutup midesini telef etmez. ruloyu enine yerlestirip acmak yeterlidir. altinda cisi muhafaza eden, sizdirmayan bez bulunmakta. insanogluna düsen tek görev ise yapilan kakalari toplamak. önerildigi gibi haftada bir degistirdiginiz sürece, burnunuzu icine sokmazsaniz kokusunu almazsiniz. degistirmek istediginizde yapmaniz gereken tek sey kenarlarindaki bantlardan tutup cekmek ve cöpe atmak. her allahin günü topak topak cis toplayama calisma ve kabi yikama derdi yok. tek kötü yani icinden 2 tane cikan bu pakete alti euro vermek. bana öneren arkadas 2 kedisi oldugu halde, 2 haftada bir degistirdigini iddia etmisti. ben de ayda bir degistiririm, hem ucuz hem pratik diye atladim, fakat ne hacet. tek kedi bir haftada icine siciyor.*

biraz tuzlu, fakat gercekten cok pratik ve temiz.
  • ben bunu temizlemesini çok seviyorum lan!

normalde kedi kumu sevilen bir şey değildir ve kötü kokar evet. şimdi benim önceki pisimde bissürü marka denedik ve kötü kokuyordu. ama bu ak kedi kumu gerçekten iyiymiş yani. çişler topaklanıyor hemen temizlemesi kolay oluyor. koku da yapmıyor her gün temizlediğim için.

günde beş dakikayı ayırıp o kum kabının başında elde kürek bok madenciliği yapmak terapi gibi bir şey. aklıma çocukken kum havuzunda oynayışım geliyor. çok seviyorum kum temizlemeyi. kedi kumundan kale yapasım filan geliyor. müthiş zevkli bir şey.
  • kedimi bi alabilsem geriye yaz sonundan beri arkadaşımda, temizlerken söylenmeyeceğim maddedir. özledim şerefsizi
hesabın var mı? giriş yap