şükela:  tümü | bugün
  • kah ağaca çıkıp inemeyen, kah denizin ortasında şebek gibi çırpınan sevimli kedileri kurtarmak için yapılan operasyon. ben şahsen çok severim kedi kurtarma operasyonunu, ne yaptığını bilmeyen kedinin eşşek kadar adamları şebek gibi peşinde koştururken bütün bunlara sebep olan kendisi değilmiş gibi ürkek ve şapşal şapşal bakışlar atması pek masum geliyor.

örnek: denizin ortasına düşmüş kedi;

http://www.ntv.com.tr/…syonu,mqtgokjifeowblpojk3wwa
  • pesinde karga sinsi sinsi dolanirken, arabalarin gectigi yolun ortasinda safca yuruyen yavruyu alip kardeslerinin yanina birakivermek de ufak capli bir operasyon sayilabilir.
  • gene bana denk geldi. marketten maxipuanla bedava alışveriş yapmanın mutluluğu ile çıkmıştım ve her şey çok güzeldi. ta ki ciyak ciyak kedi ağlaması duyasıya kadar. evimin yakınındaki ara sokakta alt bodrum katında tadilat olan boş bir evin camlarını sökmüşler ve içeri yavru kedi düşmüş. ciyak ciyak ağlamaktan yorgun, karşı apartmandakiler de hiç keyiflerini bozmadan çekirdek çitliyorlar bana da "boşver sabaha ustalar çıkarırlar" diye git diyorlar. baktım daha 3 aylık filan eve gidip tırmanabileceği bir koltuk örtüsü buldum rahat tutunsun diye; sarkıttım gelmedi korktu. orada 10-15 dakika ısrarla bekledim pati atınca çekmeye çalışıyordum ama o sırada bir kadın geçerken durdu ve bana "örtüyü çekmeyelim o tırmansın" diye çok mantıklı bir fikir verdi. ve küçük rambo örtüye tırmandı :)) sonra kadın bu yavruyu götürsem mi filan demeye başladı; evde kedisi varmış. bayağı gaza getirdim "sizi görünce çıktı" filan diye adagshhs aralarında bir duygusal bağı tetikledim. kadın kedi sahibi diye güvendim bayağı sonra aldı kediyi götürdü valla, iyi ki geldi! en azından sokaktan bir kedi daha kurtuldu. ben de gitmeden örtüyü camsız pencerenin demir kısmına bağladım düşen çıksın diye; sabah ustalar şok olsun. açık bırakmışlar çoluk çocuk düşüyor aq.