şükela:  tümü | bugün
 • var böyle bir durum. özellikle ufak kedilerde sizi çıldırtan bir seviyede üstelik. bu kadar meraklı bir hayvanın beyninin gelişememesine şaşıyorum doğrusu. poşet karıştırmak mı, biranın tadına bakmak mı, muma pati atmak mı, çekmecenin içine girmek mi, kornişe zıplamaya çalışmak mı, buzdolabını açtığınız an içine fırlaması mı, bulaşık yıkarken musluga zıplaması mı, çamaşır makinasına karşı olan özel ilgisi mi.. artık ne ararsanız.

  ama balkonda uçan kuşun peşinden atlayacak kadar da kafa gelişmemiş işte.

  yeni nesil çocuklarda yok ulan bu kadar merak. 1 milyon yıl sonra kediler bu diyarlarda tekrar hüküm sürmeye başlarsa hiç şaşırmam cidden.
 • sonucu ölümdür.. en azından aşırısı.. aşırı merak ölümcüldür de denebilir.. zira açtır hep ve bir şeyleri yer bitirir sürekli.. önce içinizi, sonra ilişkilerinizi en sonunda da inancınızı yer, tüketir..
 • rapidshare adındaki guzide hayvan polikliniği sayesinde insanların artık görmekten nefret ettiği, satanist olup kesesi geldiği hayvancağıza duyulan sevgi.

  (bkz: rapidshare/@bordo)
 • muhabbet kuşu merakı ile başabaş giden merak. hatta tüm paramı muhabbet kuşuna yatırıyorum. kazanamazsam şerrefsizim!
 • tavşan merakına nazaran daha az tatlı olsa da yine de kendi çapında sevimdir bence. fakat tavşan merakı daha naiftir. çünkü kedi merak ettiği şeye temkinli yaklaşır, önce patisiyle refleksif bir şekilde dürter. eğer o şey hızlı bir şekilde hareket ederse kedi zaten çoktan oradan uzaklaşmıştır.

  fakat tavşan, arka ayakları üzerinde yükselir ve merak ettiği şeye direkt patilerini dayar. burnuyla koklar, kemirmeye çalışır, ilgilenir de ilgilenir.

  bu nedenle tercihimi, sırf naifliğinden ötürü tavşan merakından yana kullanmak durumundayım*