şükela:  tümü | bugün
  • kedinin pek hoşuna gitmeyen şey. amma ille yapılacaksa ağza burna tüy kaçmaması için burundan öpülmelidir.
  • yavru kediler üzerinde yapmanızı şiddetle tavsiye ettiğim harekettir. bütün bel ağrılarına, dertlere, tasalara iyi gelir. hatta bunun eski bir orta asya türk geleneği olduğuna dair üniversite profesörlerinin araştırmaları bulunmaktadır. en öpülesi bölgeler ;

- yavru kedinin göbeği
    - yavru kedinin kafası
    - yavru kedinin patileri

olarak gösterilebilir, zaten geriye bişi kalmadı.
  • once sanki insanlarmis gibi yanaklarindan, boyunlarindan opuyorum. ama bu insan hareketinden pek bisi anlamadiklari icin sonra kedi usulu kafami onlarin kafasina hafifce toslayip burnumu surtuyorum. o zaman opulduklerini anliyorlar. bebislerim benim.
  • ingilizce konuşulan bir ülkede bambaşka bir fiile tekabül eder
  • kedi seven arkadaşlar alınmasın ama bazı insanlar için imkansız olan eylem.

ben mesela, değil öpmek, kediye dokunsam bile elimi anında sabunlamadan duramam. kedinin bakımlı olup olmaması mesele değil, takıntı bende.
  • (bkz: puss kissing)
  • çok seviyorsanız bazen kontrolünüzü de kaybedebilirsiniz

(bkz: kediyi öperken yanlışlıkla yemek)
  • tehlikeli bir davranıştır...

kedi öpmek köpek öpmeye benzemez, öpeyim derken ağzınızı yüzünüzü tırmalayabilir, kedi lan bu, allahın manyak hayvanı...

ekleme: kedilerin manyak olmadığı anlatılmaya çalışılmış, kedili kadınlar haricinde herkes bilir ki kediler manyaktır, güzel ama bir o kadar da manyaktırlar... kediyi bırak öpmeyi sevemezsin bile istemezse, köpekler ise sen sevdikçe seni daha çok sever, kediler o konuda ruhsuzdur, kediyi istediğin kadar sev eğer kedi seni sevmiyorsa ya da sırtını kaşıtmak, yemek yemek gibi ihtiyaçları yoksa yanına yaklaşmaz...
  • benim kedi öpülünce şımarıyor, göğsüme uzanıyor.. birazcık patilerini öne doğru atıp hafifçe gerindikten kısa bir süre sonra da göğsümde uyuya kalıyor :)

yirim.
  • yanaktan dimi?

(bkz: ponçik)