şükela:  tümü | bugün
 • ortama kedi tarafından salınan ve yeryüzünde icadedilmiş bilumum kimyasal ve biyolojik gazdan daha etkili bir gaz çeşididir. kedinin miyavlama sesiyle birlikte bir anda patlayan zart efektinden sonraki üç saniye çevrede bulunan canlılar pek bir şey hissetmez. ancak dördüncü saniyeden itibaren bulunulan kapalı mekana yayılan kokunun korkunçtur. kokunun etksinin geçmesi için ortamın iki saat boyjnca havalandırılması gerekir. parfüm, oda spreyi, tütsü kullanılması, yere kolonya vs dökülmesi son derece sakıncalıdır. kedi osuruğu özellikle bu tür uçucu maddelerle reaksiyona girerek odanın duvarlarına bile sinebilir.

  kedi osuruğu ile karşılanların yapması gerekenler ise şunlardır:

  1. ortamı derhal havalandırın,
  2. ağzınızı temiz bir mendille kapatın
  3. kedi osuruduğu sırada oturur durumdaysa osuruğun bulaştığı tahmin edilen yeri parfümsüz, saf çamaşır suyu ve omomatik karışımı ile silin. silme işlemini tüm odaya uygulayın.
  4. osurma esnasında kedi eğer giysilerinizn üzerinde oturyorsa o giysiyi kullanmayın artık. ama çok lazımsa makinede iki defa yıkayın.
  5. yerleri silip ortamdan uzaklaşın. pisicik de bu durumdan utandığı için zaten çoktan karyolanın altıan girmiştir.
  6. iki üç saat sonra eve gelin. mümkünse o akşam bi arkadaşınızda falan kalın.
  7. kedinize esinlikle kızmayın. pisicikte zaten yaptıgından utandıgı için çoktan öbür odaya gitmiş, saklanmıştır. onu bulun sevin. kızmadıgınız anlatıni gıdısını okşayın.
  8. bir daha da kediye her yiyecegi vermeyin.
 • taşakları sermiş, patileri germiş halde uykusunda gerine gerine osuran kediler de vardır. sessiz olan kedi osuruğu, kedi mama hayvanı ise pek kokmaz ama az önce kokmuş ciğer gibi birşey yediyse, vay halinize... camları açın, koku bombası atın, birşeyler yapın.
 • kedinin insanlaşması durumu.
  gecenin bir vakti sevgilinizle mutlu mesut uyuyorsunuzdur ve o huzurun içinde birden bir osuruk sesiyle uyanırsınız. gözleriniz faltaşı gibi açılır ve suçlar bir şekilde sevgilinize bakarsınız. ama aslında ses banyodan gelmiştir. hem rahatlarsınız, hem de "ulan evde yoksa başka biri daha mı var" diye korkuya kapılırsınız.
  koşa koşa banyoya gidersiniz ve sevgilinin kedisiyle gözgöze gelirsiniz. size suçlu suçlu bakmaktadır çünkü ortalığa çok fena sıçmıştır. bir de enterasan tarafı, bunu yaparken osurmuştur. hayatınızda ilk defa böyle birşeyle karşılaştığınızdan hem gülersiniz hem de şaşar kalırsınız. sevgilinin açıklaması ise basittir:
  -napalım hayvan ishal olmuş aşkım.
  meğer bu hayvan her ishal olduğundan sıçarken osururmuş.
  sevgiliyle geçen bir gecenin daha sonunda yeni birşey öğrenmenin mutluluğu içinde yatağa geri dönersiniz.
 • dünyanın en kötü kokan gazlarından biri... (bkz: ben bugün bunu gördüm)
 • koskoca evi 2 saniyede yaşanmaz hale getiren koku bombasıdır. parfümün aroması kedinin gün içinde yediği ıvır zıvıra göre çeşitlilik gösterir. mesela süt içmişse bozulmuş süt kokusu, zaten iğrenç kokan kuru mama veya yaş mamanın kedinin bokuyla karışımı kokusu şekillerinde hissedilebilir. bu nedenle özellikle yeni süt içmiş ya da yaş mama yemiş kedi kesinlikle kucağa alınmamalıdır. çünkü o artık sizin sandığınız sevimli minnoş değildir. küçücük karnının içinde gurulayan gazlar okşanmanın verdiği rehavetle dışarı çıkmak istemektedir. eğer ki böyle bir durumda kaçamazsanız telaşa kapılmayın. nasıl olsa birkaç saniye içinde koku alma duyunuzu yitireceksiniz. ve sakın ama sakın kolonya, parfüm, oda spreyi gibi çözümler üretmeyin bu acınızı 3 kat artıracaktır...
 • birkac aci deneyimden sonra dizlerimin ustunde kendini sevdiren kedinin kicini suratima dogru her cevirmesinde karsilasicagimdan korktugum kotu sey. kuyruk titremeye baslayinca kacmak lazim, evet.
 • kedilerin sevilmesi sonrasında mayışmalarıyla beraber size hediye edebilecekleri, felaket kokusu olan olay. bu yüzden pisickleri balkon bahçe gibi açık alanlarda sevmeye özen gösteriniz aksi halde burnunuzun direğiyle tanışabilmeniz olasıdır.
 • dünyada bundan daha beter bir koku varsa o da kesinlikle köpek osuruğudur.
 • ucuz mama yedirilmesi sonucu ortaya çıkan talihsiz durum
 • kedilerin de birer birey olduklarının kanıtıdır, ve aslında gayette faydalı bir durumdur zaman zaman şöyle ki;
  -arkadaşlarla evde takılıyorsunuzdur ve çok gazlı bir bünyesinizdir,hemen salıverin ve suçu pisi pisinize atın,
  -sevgilinizle başbaşasınızdır ve ilişkiyi noktalayabilecek bu hadiseyi istemeden ya da belki isteyerek* yaptınız,hemen zaman kayetmeden kediyi suçlayın.
  -sende bir günlüğüne kalabilir miyim, diyerek evinize demir atan arkadaşınızın odasına sardalya konservesi yedirilmiş kedinizi gece usulca bırakıp üstüne de kapıyı sıkıca kapatın...

  edit:bu örnekler çoğaltılabilir,kedinizin allah vergisi bu yeteneğinden olabildiğince yararlanınız.