şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2 aylık tatlılar tatlısı dişi kedime yuva arıyorum. tuvalet eğitimi var kötü alışkanlığı yok, aşıları tam. 12 yaşındaki kedim depresyona girdi. lütfen ilgilenen yeşillendirsin. lütfen.
  tanım: kedilerimize yuva bulabilme imkanı sunan ilanlardır.
 • her sosyal medya kullanıcısı gibi her gün en azından 1 2 tanesine denk geldiğim ilanlardır.

  üstteki cümle tamım. şimdi içimi dökeceğim. az uzun olabilir.

  allah sizi bildiği gibi yapsın. gerçekten bildiği gibi yapsın.

  bi abimizin mekanı var. cafe pastane. bir de mekanın kedisi var. "çingan" ismi. çok yaratıcı bir isim. neyse. bu arkadaş mekanın sahibi zaten. kış bahçesinin kapısına geldiğinde çalışanlardan biri gider kapıyı açar hanımefendiye. gelir içeri istediği koltuğun üstüne çıkar oturur. yemeği suyu eksik edilmez. canı sıkılınca yine gider kapının yanına. yine çalışanlardan biri gider açar kapıyı. gider dolaşır geri gelir yine.

  bu hanımefendi gitmiş bir halt yemiş. karnı burnuna çıktı. neticesinde mini minnak 4 5 tane yavruladı. yan taraftan kış bahçesinin altına bir delik açtık. orada takılıyorlar.... dı.

  kadının biri geldi. yavruları sevdi. sonra "çingan" gelip maraza çıkarınca çekti gitti.

  3 4 saat sonra baktık ki 3 yavru eksik. "allah allah. çıks çıks." nidaları eşliğinde aradık biraz sağı solu. çıks. yok yavrular. sonra kamera kayıtlarına bakalım dedik.

  yavruları sevip, çingan kovalayınca giden kadın 3 tanesini çantasına atıp gitmiş.

  lan ruh hasta mısın ya sen ? bizim yedirmediğimiz ne yedireceksin yavrulara ? bizden farklı ne ile besleyeceksin ? çalışanların ve müşterin verdiği sevgiden daha fazlasını mı vereceksin ?

  yok. söyleyeyim ne yapacak ?

  "sokakta 3 yavru buldum. anneleri terketmiş. çok kötü durumdaydılar. pire içindeydiler. ben bakmak isterdim ama evde zaten 3 tane kedim var. ve kedilerimle anlaşamadılar. belki sahiplenmek isteyen olur. elden ele yayalım." bu metnin altına 3 tane sevimli olmayan kedi fotoğrafı ekleyecek ve tweet atacak.

  vallahi şimdi ayıktım ben bu kedi ilanlarının bitmemesine. "az piyasa yapayım, 3-5 takipçi kasayım, belki bir manita düşürürüm." mantığıyla yazılıyormuş bu ilanların çoğu.

  önyargılarının esiri bir beşer olarak emin oldum ben buna artık.

  allah sizi bildiği gibi yapsın ya.... hakikaten allah sizi bildiği gibi yapsın....
 • 4 aylık erkek kedimiz vidanjör'ü sahiplendireceğiz.

  https://eksiup.com/c9d5be50f442
  https://eksiup.com/2cd136214698
  https://eksiup.com/4cb0fdeb7544

  arabanın içerisine sıkışmış iken bulan komşumuz sokağa bırakmak üzereyken aldık. o zaman 1 aylıktı ve çok kötü durumdaydı. tedavisi ve aşıları yapıldı.
  sahiplenmek için değil de tedavi ettiririp biraz büyüyene kadar bakalım diye almıştık. iyileşti toparlandı çok şükür. sağlıklı ve enerjik. çok oyuncu ve kucak hastası. tuvalet eğitimi var.

  söylediğim gibi sahiplenmek için değil iyileştirmek adına aldık fakat pek sevdik alıştık. buna rağmen kalıcı olarak bakamayız. yaşam şeklimiz pek uygun değil. daha çok onun faydası için vermek istiyoruz.

  eşyaları:
  10 kiloya yakın proline mama
  ev ve yatak
  tırnak makası
  oyuncaklar
  tüy toplama tarağı
  bir de tırmanma oyuncağı yapmaya çalıştım ama beceremedim. ben topralarım derseniz onu da veririm.
  taşıma çantası da var fakat onu olur da sokak hayvanı taşımamız gerekirse diye tutuyorduk evde. eğer sizde yok ise onu da verebiliriz.

  not: ismi tuhaf gelebilir, zaten ismine alışık değil. kimliğinde de böyle yazıyor ama değiştirilebilir.

  ilgilenirseniz pinartucepinar@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.
  yer istanbul ümraniye. semt mühim değil araç ile herhangi bir yere getirip teslim edebiliriz. bu arada arabaya alışık, birçok kez veterinere gittik geldik hiç huysuzluk etmedi. aynı şekilde veterinerde de öyle sakince duruyor. çok minikken alıştığı için olsa gerek.

  bakamayacak olmamız onu sevmediğimiz anlamına gelmiyor. sahiplenecek olan kişi onun sağlığına gereken özeni göstermeli.

  https://www.eksiduyuru.com/…ahiplendirmek-istiyoruz