şükela:  tümü | bugün
  • 2 aylık tatlılar tatlısı dişi kedime yuva arıyorum. tuvalet eğitimi var kötü alışkanlığı yok, aşıları tam. 12 yaşındaki kedim depresyona girdi. lütfen ilgilenen yeşillendirsin. lütfen.
    tanım: kedilerimize yuva bulabilme imkanı sunan ilanlardır.
  • her sosyal medya kullanıcısı gibi her gün en azından 1 2 tanesine denk geldiğim ilanlardır.

üstteki cümle tamım. şimdi içimi dökeceğim. az uzun olabilir.

allah sizi bildiği gibi yapsın. gerçekten bildiği gibi yapsın.

bi abimizin mekanı var. cafe pastane. bir de mekanın kedisi var. "çingan" ismi. çok yaratıcı bir isim. neyse. bu arkadaş mekanın sahibi zaten. kış bahçesinin kapısına geldiğinde çalışanlardan biri gider kapıyı açar hanımefendiye. gelir içeri istediği koltuğun üstüne çıkar oturur. yemeği suyu eksik edilmez. canı sıkılınca yine gider kapının yanına. yine çalışanlardan biri gider açar kapıyı. gider dolaşır geri gelir yine.

bu hanımefendi gitmiş bir halt yemiş. karnı burnuna çıktı. neticesinde mini minnak 4 5 tane yavruladı. yan taraftan kış bahçesinin altına bir delik açtık. orada takılıyorlar.... dı.

kadının biri geldi. yavruları sevdi. sonra "çingan" gelip maraza çıkarınca çekti gitti.

3 4 saat sonra baktık ki 3 yavru eksik. "allah allah. çıks çıks." nidaları eşliğinde aradık biraz sağı solu. çıks. yok yavrular. sonra kamera kayıtlarına bakalım dedik.

yavruları sevip, çingan kovalayınca giden kadın 3 tanesini çantasına atıp gitmiş.

lan ruh hasta mısın ya sen ? bizim yedirmediğimiz ne yedireceksin yavrulara ? bizden farklı ne ile besleyeceksin ? çalışanların ve müşterin verdiği sevgiden daha fazlasını mı vereceksin ?

yok. söyleyeyim ne yapacak ?

"sokakta 3 yavru buldum. anneleri terketmiş. çok kötü durumdaydılar. pire içindeydiler. ben bakmak isterdim ama evde zaten 3 tane kedim var. ve kedilerimle anlaşamadılar. belki sahiplenmek isteyen olur. elden ele yayalım." bu metnin altına 3 tane sevimli olmayan kedi fotoğrafı ekleyecek ve tweet atacak.

vallahi şimdi ayıktım ben bu kedi ilanlarının bitmemesine. "az piyasa yapayım, 3-5 takipçi kasayım, belki bir manita düşürürüm." mantığıyla yazılıyormuş bu ilanların çoğu.

önyargılarının esiri bir beşer olarak emin oldum ben buna artık.

allah sizi bildiği gibi yapsın ya.... hakikaten allah sizi bildiği gibi yapsın....
  • ıstanbul fenerbahçe'den artı 1'imle katıldığım ilan.

sokakta derinden bir miyav sesi duydum, avuç kadar bir minikmiş, hemen yanıma geldi. şimdiye kadar gördüğüm en sevecen kedi. azıcık kafasını okşayınca sevinçten yerinde duramıyor.

sanırım annesinden süt emerken ayrı düşmüş olacak ki azıcık sevince anneden süt emme hareketi yapıyor. 1.5 2 aylık olabilir.

birazcık safça, köpeklere, büyük kedilere çekinmeden yaklaşıp sokuluyor, kısa zamanda parçalamalarından çekiniyorum. sahiplenmek isteyen olursa fenerbahcede buluşuruz, arabayla ben bırakabilirim gideceğiniz yere.

karanlık bir video denemesi:
    https://youtu.be/dghlyfdmkym