şükela:  tümü | bugün
  • yavru siyam kedisi sahiplenmek isteyen biri olarak katıldığım cümle.

edit: ekşi kınama team iş başında. size ne olum, özgür ve demokrat olun lan. istediğimi yazar, isterim. işinize bakın işsizler.

ayrıca; kediyi para vermemek için değil satın almamak için sahipleniyorum zaten. kedinin markası olmaz tabii zırto, cinsi olur ki istediğim cinsi de seçebilirim seni geren ne?
  • sourlines hava yollarından tayland biletini keselim arkadaşın, ordan alsın gelsin.
  • kafanı uzat.dışarısı buz gibi.hayatta kalmaya çalışan onlarcasını görebilirsin.eğer yapmak istediğin iyi birşeyse...kendini aç .o gelip seni bulur.
    tür mür deyip cinslik etme.
  • aslinda markali seyler seviyorum. o yuzden kedi de duz olmasin, siyam olsun ama para vermeyeyim, hem belese gelsin hem sahiplenmek gibi gorundugu icin daha iyi bir insan gibi goruneyim mesajli, ucurulmaya aday yazar istegi.
    otur. sifir.
    #satinalmasahiplen #kedininmarkasiolmaz
  • kaçan kedim 22,5 gündür dönmediğine göre bende istiyorum:(
  • bir kedinin sahibi olamazsınız;
    sadece o kediye ait olabilirsiniz.

kediler muazzam bir annelik içgüdüsüne sahiptir ve erkek kedilerde de ciddi derecede egemen bir liderlik arzusu vardır ve bu liderlik arzusunu bastırmaya kalkarsanız bedelini ağır ödetirler.

dişi bir kediniz olursa,
    kedinizi gençlik döneminden itibaren siz "kedim büyüdü" diye sevinirken,
    aynı zamanda kediniz de sizi;
    " şu insanı artık eğitebilirim" diye düşünmeye başlar.

evin içinde saklanması, sizin onu bulmaya çalışmanız hatta çalışırken heba olurcasına onu bulmaya çalışırken,
    onun sizi hiç akla gelmeyecek bir noktadan izlediğini görürken bulmanız işte kediciğin size verdiği bir eğitimdir "akıllı ol insan doğru ara canımı ye" mesajıdır.

mesaj vermeyi çok seven bu kedicikler sizi her sabah "sahip bana yemek ver" diye uyandırmaz.

aksine;
    "hayırsız kalkta iki lokma hazırla" demek için uyandırırlar.

ve o oyuncaklar ile oynadığınız karşılıklı oyuncaklar kedicik için değildir.

kedicikler o oyunları siz sırf iç dünyanızda mutlu olun diye oynarlar.

ve oyun zamanı bitmiş ise mırıl mırıl uyku moduna geçip sizi yatmaya teşvik ediyorlarsa;

bu sizin anladığınız gibi "ayy minnoşumun uykusu geldi"
    demek olmayıp tam aksine,

"yatta zıbar !
    geç kalıp zor uyanınca,
    sabah mama yerine sersemlikten yine yaprak sarması koyma tabağıma " uyarısıdır.

ayrıca kendiler evde sürekli yalnız kalamayacak kadar sosyal canlılardır.
    eğer eve geliş gidiş saatlerinde düzensizseniz sizi sürekli merak edecekler ve en kısa zamanda strese girip tuhaf davranışlar sergileyeceklerdir.
    kedilerde en büyük korku terkedilme korkusudur ve sizin sürekli olmaya başlayan geç gelişlerinizin onlara terkedilme korkusunu daha yoğun hissettirecektir.

sonuçta hiçbir kedi sizi arayıp:

-nerdesin canım?
    bekliyorum bak,sen gelmeden uyutmayacağım,geç kalma!
    diyemez.

ama her kedi sizin bu sorumluluğa sahip olduğunuzu düşünerek size bağlanır.

çünkü kediler halâ daha malesef ve malesef ki insanlara güvenmeye devam eden canlılardır.

konu güvene gelmişken:
    lütfen bugün bir hevesle evinize bir kedi alıp onu daha sonra terketmeyin.

çünkü tüm ömrünü size adamaya inanmış kedi dostunuzu bir süre sonra terkederseniz;

o kedi kısacık ömrünün geri kalanında onun size duyduğu adamışlığa karşı yaptığınız terkedilişi düşünecek ve kısacık ömrünü kahırla ızdırapla yaşayarak daha da kısa sürede sonlandıracak,
    üzüntüden ölecektir.

yada sokakta daha kendinin yalnız olduğunu dahi anlayamadan ya bir araba altında kalarak ölümcül bir kazaya kurban gidecek,

ya soğuktan açlıktan donacak
    yada
    daha geçen ankara ilindeki tecavüze uğrayan yavru kedicik gibi katledilecektir.

şimdi halâ bir kedi ile dost olmak istiyor ve evinizi onunla paylaşmak istiyorsanız:

sizi tüm hayvanseverler,
    tüm sokak canları gönüllüleri
    ve tüm insanlık adına saygıyla alkışlıyor,
    sizin gibi bir kedi dostumuz daha olacağı için;

sizinle ve kolektif insanlık değerlerimizin anlamlı varlıkları olan şahıslarınızla
    onur ve gurur duyuyoruz!

iyiki varsınız; saygılarımızı sunuyoruz.
  • ev halkı istiyor mu? üzerinde düşünülmesi gereken husus
  • yıllarca mavi gözlü bir himalayan sahiplenmek istedim..açıp açıp resimlerine baktım.himalayan fiyat yazıp google amcadan arattim.
    sonuç
    iki kedi annesiyim .ikiside sokaktan geldi.ilki annemin bahçesinde doğum yapan bir kedinin yavrularindanbiriydi. hemde en sapşik görünüşlü en koca kafalı olan tek erkekti.oysa sürme gözlü tekir kızlar vardı..ama bu oğluş gelip gelip girdi taşıma kutusuna bunu aldık.
    sonra yine sokaktan simsiyah yeşil gözlü el kadar bir kız bulduk kiyamadik onuda aldık.
    onlar evlat oldular..öyle de sevgi dolular ki keratalar..yani söyleyeceğim şu ki..cinsi tipi gözü kulağı hiçte önemli olmuyor eve girince...sarışın çocuk isteyip esmer çocuğunuz olsa sevmezmisiniz...ışte tam öyle hissediyorsunuz...kucaginiza yatıp mirmir yapınca ne siyami kalıyor..ne himalayani ne mavisi ne beyazı...
    ama tavsiyem ya sokaktan al ya barinaktan...çünkü bir hayat kurtarmak gibisi yok...
  • isidin kole pazarindan kendinize cariye alir misiniz? almam diyorsaniz pet shoplardan hayvan da satin almayin.

sokaklar yavrucuklarla dolu. birini sahiplenin.
  • hiçbir kedi bir diğerinin yerini tutamaz - hepsi ayrı karaktere sahiptir, aynısını bulmaya çalışma .