şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: kedilerin gariplikleri)

  kedilerin davranışları, kedi sahiplerine ve sahibelerine ne kadar enteresan geliyorsa; kedi sahiplerinin davranışları da bir o kadar garip görünüyor benim baktığım yerden.

  misal;

  - kedi tarafından zerre düşünülmeden yapılmış, içgüdüsel, gerzekçe bir harekete büyük bir anlam yükleyip başkalarına sempatik bir üslup ve ses tonu ile kendi zannettikleri biçimde anlatmaları; anlatırken keyif almaları,

  - sahibeler bakımından; kedilerini "hiç yüz vermiyor, canı istediği zaman geliyor sevdiriyor, ne asil hayvan" şeklinde överken, aynı davranışı erkek arkadaşları yaptığında hemen adama orospu çocuğu demeleri; ana bacı yapmaları. hayvanlık değil mi en nihayetinde ikisinin yaptığı da? peki kediye bu kadar imtiyaz niye?
 • sokaklarda yüzlerce kedi var, kedi almak isteyenler sokaktan kedi almalı kelamını edip, kendi kedisini kuluçka makinesi babında kullanmaları ve daha sonra yavruları dağıtacak ev aramaları. ya anacığım kedinizin cinsel hayatı bu kadar önemli değildir gerçekten, sen kedinin mırlamasına tahammül edemeyeceksen neden kedi sahibi oldun?

  ha bu arada ben de bir kedi bir köpek sahibiy(dim)im, en bomba kedi açıklamasını, ellerinden öpülesi anneciğim yapmıştı ; bu kedi bu evden gitmeyecek, çünkü evin enerjisini dengeliyor!

  abi kedinin enerji dengelediği filan yok, regülatör mü lan bu? 2 kiloluk kedi, 35 kiloluk köpeği dövdü 6 ay boyunca. köpek isyan edip oda oda geziyordu, en sonunda isyan noktasına geldi de, salya sümük annemin atölyesine gönderdik. annem bize küstü akabinde.
 • kedi mamasi yemek : bunu yapmayan kedi sahibi yok sanırım
  esneyen kedinin agzina parmak sokmak: bundan da eminim, yapmadım diyen kedi sahibi gelsin beni bulsun.
  hizli hizli nefes alip vererek kediyi delirtmek, sürekli kulağına üfleyerek kediyi delirtmek, kedinin gobeginden zeytin yemek, dugunde geline altin yerine kedi takmak, uzerinde uyuyan kedi uyanmasin diye kipirdayamamak, kedinin kafasını ağzına almaya çalışmak, kedinin patisini ağzına alıp bırakmamak, kedinin kuyruğunu ağzına alıp çekiştirmek gibi örnekler sayılabilir.
 • (bkz: #12631565)
  (bkz: #12617917)
  (bkz: #11258684)
  (bkz: #10610017)
 • marketten eve kum taşımak , sokak kedileri için evde ciğer pişirmek ve evi leş gibi kokutmak , üstü başı tüy içinde dolaşmak , diğer insanlara evlerine sokak kedilerini almaları için ısrar etmek , bütün sokak köpeklerinin kedileri yediklerini sanmak , ölen kedi için ağlamak, evi kedi cenneti haline getirmek ..
 • kedisi/kedileri tepine tepine eşine eşine sere serpe mesut bahtiyar sıçsın diye ayda bilmem kaç lira bayılmak..
  hay kafama sıçsalar da rahatlasam..
 • kediye düzeltme aşamasına gelmiş bir metni okumak.
  (gariptir, niye? çünkü kedi ekrandan çoktan okumuştur metni ve esnemeye başlamıştır bile. hatalarını yüksek sesle sessiz kalacağını sandığı bir varlığa okumak sadece insani bir hatadır. kedi tek gözü açık dinler, dinler ve sadece mavf der...)
  atlantis: aman be crom! bu metnin sahibi ben değilim ki...
  crom: niye uğraşıyoruz bu kadar o zaman ha? mavf.
  atlantis: sen de haklısın tabii...
  crom: ayrıca çok fazla üç nokta kullanıyorsun.
  atlantis: evet.
  crom: çok ararsın sen benim gibi editörü.
  atlantis: haklısın... ay pardon! haklısın.
  crom: (bıyık altından gülümser ve gider...

  kedi sahipleri ucu açık bırakılmış parantezlere benzer. kedisizlik sendromu bir sahiplenme hastalığı olsa gerek...
 • birinin "iştttt!" dediğini duyunca panik halinde suçlu suçlu pusmak!
  ( kediye yapıldığında, kedi kişisi kendisine kızıldığını anlayıp kulakları geriye devirerek yerle yeksan olur. )
 • sadece kendisi için yaşayan, acıkmadığı sürece hiç kimseye yüz vermeyen bu hayvan cinsi ile aralarında duygusal bir bağ olduğunu sanmak. ( for ekzempıl ; 10 sene bakarsın, bir gün ters bi hareket yap, cızztt suratında bi çizik..zorro gibilerdir vallahi, hiç affetmezler)