• daha da ötesi var;

(bkz: kedilerin yanında huzur bulduğu erkek)
  • beklentim olmadan sevdim kediyi.
    detaylar için (bkz: #19890943)
  • kedi seven kadınlardan daha çok sevilesidirler. zira duyarlılık ve ince ruhluluk erkeklerde daha bir anlamlı, daha bir çekici. kadınların çoğu zaten drama queen.
    (bkz: bence)
  • zorla eve kedi sokturan insan.sonra da aman nasılsa bakar benim hanım diyip, arkalarını bana toplatan insan
    (bkz: yusuf çetin)
  • bunların sizi kandırmasına izin vermeyin. kedisiz yaşayamam derler, tek başlarına yaşarken evlerine kedi alırlar, uzuuun seyahatlerde size baktırırlar (!), sonra beraber yaşayacağınız ev boyanıyor diye geçici (!) olarak kediyi size şutlarlar, bir bakmışsınız kedi 1.5 yıldır annenizle yaşıyor. e hayatım biz de kedi alalım dersiniz, zinhar kabul etmezler. yaaani yemeyin bu kedi seviyorum ayaklarını. (bkz: o kendini biliyor)
  • bunların topunda bi sinsilik, bi puştluk, bi içten pazarlık vardır, zaten pis adamlardır bunlar, kazaklarından, araba koltuklarından tüy toplarsınız, bitli pirelidir hepsi. nankör olur bunlar, bencil, duygusuz, haysiyetsiz, yüzsüz, yalancı, gazoza ilaçcı, evlenme vaadiyle kandırıcı, cinayete azmettirici, boşanmaya şahitçi olur bunlar, geçimsiz, aksi, ketum, sinemaki, kıtipiyoz adamlardır. uzak durun bunlardan, kediyle anlaşan adam insanla anlaşamaz zaten, allah da cezalarını versin, göte gelesiciler.
  • en azından hayvanseven bir insan evladı olduğu için insanı da, kadını da daha çok sevebileceğini düşündüğüm erkektir.

kadının da erkeğin de herhangi bir tür canlıyı sevmemeleri çok garip gelmiştir bana. örneğin timsahı sevmezsin, yılanı sevmezsin, fareyi sevmezsin; çünkü korkarsın haliyle. veya hamam böceği mide bulandırır, sevemezsin. ama kedi, köpek, ne bileyim sincap olsun, maymun olsun hep sevimli şeyler bunlar. hatta konuya tikky kız ses tonuyla yaklaşırsak; "böööle tüylü, yumuş yumuş, çoooq şekeeeerrr şeyler yaaaa". sevimli olan bir canlıyı sevince erkekliğin mi zedelenecek?

tamam bak yine sevmemeni anlarım, genele sevimli gelen sana gelmiyordur. alıyorsundur bir iguana omzuna, böyle soğuk soğuk, anlamsız uzun bakışmalar yaşadığın bir hayvanı daha çok seviyorsundur. olabilir. ama nefret etme en azından kardeşim.

dükkanının önüne gelip miyavladı diye kedilere tekme atan adamlar görüyorum bazen, birden karşısına çıkıp onu ürküttüğü için hiçbir şeyden habersiz bir kediye küfür eden, hırpalayan insanlıktan nasibini almamış canlılar görüyorum. ve düşünüyorum, ona hiçbir zarar vermeyen, verse de bunu kasıtlı yapacak beyne sahip olmayan bir canlıdan bu kadar nefret edebiliyorsa bir adam, evde karısının, çocuğunun yaptığı hataları nasıl karşılıyordur?

o yüzden bir adamın kedi sevmemesinden böyle bir genelleme yapabiliyorum. çünkü hayvan sevmeyen insan biraz eksiktir.
  • aha sanırım benim bu.geçtiğimiz ay eve üçüncü olarak gelen kedi ile kızgınlığa gelmesi sebebiyle sadece 2 haftalık bir birlikteliğimiz olabildi.daha sonra bu kendini bilmez her tarafa pislemeye falan başlayınca gönderdik tabi düzüşmesi için, ama gittiğinden beri ilginç bir şekilde özler oldum.ben de farkında değildim kendisini bu denli sevdiğimi ancak sevdirdi namussuz bir şekilde.o sevdirince tabi kendini, sizinde sevmeme gibi şansınız kalmıyor o patilerinin altındaki yumuşacık yastıkları.
  • (bkz: mike tyson)
hesabın var mı? giriş yap