şükela:  tümü | bugün
  • ekşisözlük sınırları içerisinde kedi ile ilgili entry girmekten başka birşey bilmeyen, kedi ile yatıp kedi ile kalkan sözlük yazarları için tasarlanmasınıı önerdiğim sözlük sitesidir. arkadaş hayvan sevmek, beslemek çok güzel birşey eyvallah da abartmamak lazım bunu.

böyle bir sözlük olsa, muhtemel başlıklar da böyle olur herhalde

whiskas yerine champion marka mama yiyen piç (22)
  • dün kaybolduğum sözlük çok güzel evet şuna katılım oldukça düşük ama ben geleceği olduğuna inanıyorum kedi sevmek bambaşka beslemeyenlerin anlaması bir mır sesinin verdiği huzuru verememiş hayvan sevgisinden muzdarip bencil dünyanın kendisine ait olduğunu sanan kendine de insan diyenleri büyük kediler yesin ;)
  • crazy cat person diye tabir edilen insanların (ben de dahil) kediler hakkında her türlü muhabbeti yargılanmadan, özgürce yapabilecekleri muhteşem bir platform.
  • bugün tesadüfen gördüğüm sözlük. kedilerle ilgili bilgi ve deneyimlerin yanında kedinin bulunduğu her şey yazılacak olsa bile bir vakit sonra yazılacak şey kalmaz gibi geldi. yine de akışındaki başlıklar hoşuma gitti. arada uğranabilir.
  • minnoş duygularla girdiğim ve dehşete düştüğüm site. kediler, hayvanlarla ilgili ipuçları, bitmeyen sorularıma cevaplar bulurum sanmıştım. meğer cins kedi ticareti sitesiymiş!
    kendi cins köpeğini gezdirirken sokak köpeğini tekmeleyerek döven bir adamla karşılaşmıştım. burda da aynı. tek dertleri cins kedileri cinslerle çiftleştirip satmak.
    'anne altından iran yavru', 'çikolata tadında skotiş', 'şecereli britiş' ilanları verilen bir sitenin reklamını almışlar. (bu başlıklar gerçekten var!)
    emin olmak için bir iki tanesine mesaj attım; 'merhaba skotiş almak istiyorum, geçen sene iki tane aldık, öldüler. en son kaça olur ciddi alıcıyım' yazdım. hop cevap. sağlık garantiliymiş sattıkları yavrular! sen kimsin, yavrular daha önce neden öldü falan soran yok.
    arkadaşlar durun ne yapıyorsunuz demeye kalkınca önce cumhuriyet savcılığına veririz diye tehdit ettiler arkasından uçurdular.
    güzel bir şey olmuyor ülkede. yok, durmuyor işte.