şükela:  tümü | bugün
  • cennetten daha cennet bi durumdur:)
    kediler herkesi sevmez arkadaslar.
  • seçilmiş kişi olduğunuza delalettir. önerim işi gücü bırakıp kediye izin vermenizdir. bir daha zor bulursunuz böyle anı çünkü. keşke benim başıma da gelse dedirtir.

kızımın maalesef sırf başını okşadım diye tırnaklarını bana geçirme suretiyle hırçınlaşmışlığı vardır. olsun. seni çok seviyorum maya. bir gün umarım ben de senin tarafından sevilirim. *
  • bu sabaha karşı başıma gelendir. beni uykumdan uyandıran o muazzam his. çıkardığı o gurul gurul ses. teşekkür ederim tina sen de olmasan :)
  • benim kediler arsız bir bebe gibi dakika başı sevilmek istediği için benim elendiğim durumdur.

golden retriever köpekler gibi habire kafasını uzatıp "sev beni" diyen kedi mi olur? oluyor. tatlışlar.
  • kedilerin suratınızda uyumak, boynunuza sarılmak, saçınızı yalamak, kucağınızda uzanmak ya da kafalarını size sürtmek suretiyle gösterdikleri sevgi türüdür. benim siyamım gibi pancar motoru sesinde gırlamaya sahip bir kediyse ve tüm gece sizinle uyumayı tercih ediyorsa uyku kalitenizi de inanılmaz derecede arttıracak sevgidir aynı zamanda.
  • genellikle göbeğini sevmeniz için elinize doğru açmakla yaptıkları eylemdir. kediler göbeklerini sadece sevdikleri ve güvendikleri insana açarlar.
  • kendini kaşıtmak için yaptığı hareketi yanlış yorumlamaktır.

ayrıca kediler neden bu kadar abartılıyor anlamıyorum. tamam sevin kediyi de niye başlık açıyorsun.
  • sürtünmek, yalamak, kafaya yatmak gibi sevgi belirtisi zannedilen hareketlerin tümü üzerinize kokusunu bırakarak alanını işaretleme içgüdüsüdür. ama siz yine de sevildiğinizi düşünebilirsiniz tabi. zararı yok.
  • isim koymasıyla anladığımdır, yoksa heyecanlı bir iletişimimiz varsa kendisiyle. ben ona seslenirken nasıl adını söylüyorsam, o da mama istediğinde, balkonun kapısını açmamı istediğinde, oynamak istediğinde beni bana taktığı isimle çağırıyor:)**