şükela:  tümü | bugün
33 entry daha
  • sokak kedilerini beslediğim zamanlar başıma gelmişti bir kaç defa. hoş bir olay.
  • aslında kedinin kendisini sevdirme isteği doğrultusunda olan eylemdir. kendini sevdirsin yüzünüze bakmaz puşt.
  • normalde sevmem yani daha önce hiç sevmemiştim yalnız bu ara kalbimle bağ kuran bir tatliş var, bakışlarımızdan bile anlaşıyoruz sanki. hiç ummadığım andan yanıma gelip kokluyor, sürtünüyor, yalıyor sonra da gözlerini kapatıp onu sevmemi bekliyor. daha önce tatmadığım bir duyguydu. seni seviyorum sezar. kalp.
  • o bizim düşüncemiz. aslında bize kokusunu bırakarak, sahipleniyor.
  • hani nerede? varsa öyle bir kedi beni bulsun demek istediğim başlık. *

bir kedi sizi seviyorsa, ya mama istiyordur, ya da sevilmek istiyordur. bu cinsin ciğerini bilirim ben *

aldanmayın arkadaşlar.
  • sokakta beslediklerimin her hareketi ile belli ettikleri durumdur. hatta mamayı bırakıp dakikalarca sürtünüp kendini sevdiren ve ben gidince mamasını yiyen bile var. ama evdekiler paşa torunu olduğu için yüzümüze bile bakmıyor yavşaklar.

imla.
  • benimdir.
    çevremde bir hayli kedi besleyen insan var. istisnasız olarak hangisinin evine gitsem kedisi omzuma çıkar oramı buramı yalamaya çalışır, kendini sevdirmeye uğraşır üstelik genelde arkadaşlarımın tepkileri bize hiç sevdirmiyor kendini minvalinde. bunu çok çeşitli ortamlarda yaşıyorum, misal parkta otururken bir anda kucağıma bir kedi atlıyor ve zorla kendini sevdirmeye çalışıyor. adını koyamadığım garip bir elektrik var kedilerle aramda.
  • dunyada hayvanlar tarafindan sevilmek kadar guzel bir duygu yoktur, cunku o sevgi cikarsiz bir sevgidir. hele ki kedi gibi nispeten bencil ve huysuz bir canli turunun bir bireyi tarafindan seviliyor olmak ise bambaska bir ayricalik, asiri mutlu ediyor insani.
  • çok sevmeleri önce yalamak, sonra ısırmak, en son iyice hırslanıp patileriyle sizi yakalayıp kulakları yatırıp iyice ısırmak şeklinde gerçekleşen canlılardır. işte allah öyle yaratmış.
  • ihtimal vermediğim durum. bir kedinin sevgi besleyeceğine inanmıyorum hiç. muhtemelen onlar için büyük ve enayi varlıklarız (bkz: swh)
47 entry daha