şükela:  tümü | bugün
  • ikna edilememiş olan veliye yapmak istediğim kınama, çağrı vesaire... adına ne denirse, nasıl tanımlanırsa işte.

ilgili bir başlık aradım, bulamadım. bundan daha uygun bir başlık da bulamadım.

tesadüfen sosyal medyada gördüm. yine kendi çocuğunu tüm canlılardan üstün gören huysuz bir ebeveynle karşı karşıyayız.

izmir/bayraklı’da 33 öğrencinin okuduğu sınıfta çocuklarla birlikte mutlu mesut yaşayan bir kedi tek bir veli yüzünden bulunduğu ortamdan uzaklaştırılmış ve yuva aranıyormuş. 33 veliden sadece 1 tanesi sevgisizlikte çığır atlayarak bütün çabalara rağmen tombi’yi sınıfta istemiyormuş.

asıl sağlıksız olan 33 çocuğun bir sınıfta okumasıyken, velinin esas bununla ilgili girişimlerde bulunması gerekirken takmış kafayı kediye.

öncelikle kaynak için buradan

böyle sevgisiz, kendi çocuğunu her canlıdan üstün varlık olarak gören huysuz insanlara asla tahammülüm yok. “çocuğunun astımı vardır” diye savunmaya çalışanlar olmuş. üniversite hastanesinden heyet raporlu alerjik astım hastasıyım ve evde 2 tane kediyle yaşıyorum. bu zamana dek kedilerimden kaynaklı bir kere bile astım krizi geçirmedim. bırakın krizi, alerjik hiçbir reaksiyon göstermedim.

diyeceksiniz ki kedi alerjisi varsa; gidip çocuğuna prick test yaptırıp belgelemiş mi acaba? düzenli ilaç kullandırıyor mu? ayrıca koskoca öğretmen salak mı da kedi alerjisi olan bir öğrencisi varken sınıfta kedi bulunduracak?

belli ki bu huysuz ve sevgisiz velinin çocuğu “pirems” ya da “piremses”. en çok da çocukları kendileri gibi sevgisiz, huysuz yetiştirmelerine üzülüyorum. bir kere sen yüzyıllar önce bu toprakların asıl ev sahibi olan hayvanların yaşam alanına ortak olmuşsun. sen de onlara uygun yaşamak zorundasın.

bir kedi ne yapacak yahu? aşıları dahi yapılmış. çocuğunu mu yiyecek? al o zaman başka sınıfa ya da okula yazdır. ben diğer veliler ve öğretmenin yerinde olsam hukuk mücadelesine taşırım bu işi. belki aklı başında, gerçekten sevgi dolu bir hakim denk gelir de emsal bir karar çıkar.

o veli de hiçbir zaman sevilmeyecek, kendisi yüzünden garibim çocuğu da arkadaşlarından tepki görecek. kediye de, çocuğa da yazık.

o pis veya sağlık için tehdit olarak gördüğünüz kedi var ya sevgili veli, manevi olarak da fiziksel olarak da kendinizden de evinizden de temiz. sizden daha sağlıklı. çok titiz ve sorumluluk sahibi sanıyorsunuz ya kendinizi, baştan aşağı çamaşır suyuyla yıkansanız o kedi kadar temiz olamazsınız. bir kere vicdanınız kirli, ne yaparsanız yapın.

eminim “benim çocuğum olsa ben de istemem” diyen çıkacak. orada ilk söz hakkı o sınıfta eğitim alan ve eğitim verenlerindir. görüldüğü üzere çocuklar da öğretmen de halinden memnun. ama bir adet paşazade nedeniyle kedi o mutlu olduğu ortamdan koparılıyor.

edit: kedinin yerinin sınıf olmadığını hatırlatan üstün zekalılar sağ olsun, hayvanların bağ kurdukları yerlere ait olamayacaklarını öğrenmiş olduk. kedi sınıfta yaşar, biz de malız.
  • kediyi istemeyen kişiyi dinlemek gerekir.

hayır, çocuğun alerjisi yoksa, kedi aşılıysa, zaten bugüne kadar yaşadılarsa nereden ne sebep buldun yahu diye sormak için
  • kedinin yeri sınıf mı ki sınıftan ayrılmasın?

sonra geri zekalısınız deyince biz suçlu oluyoruz.
  • az once show haberde gosterdi,sinifta duruyor hala,hatta bugun karne bile almis canini yedigimmm