• kaldırımda kendi halinde takılan kedi bir arabanın altında ezilmesin diye tüm bunlar.*

mini bir travma sonrasında yapmaya başladım ben bu hareketi; eşek sıpası yanından geçerken bir anda fırladı yola. arabanın şoförü o anda hayatının frenini yapmasaydı kedi aldığı darbeden ölecekti, ben de kederinden.

siz de kaldırımda yürürken sakin sakin takılan bir kedi gördüğünüzde hafif yavaşlayın derim. bok yoluna gitmesin hayvancıklar.

oh be bi tek ben değilmişim editi: oh be bi tek ben değilmişim.
  • bunu yapan adamdan zarar gelmez.
  • bulunduğunuz yer misal istanbul'da bakırköy, beşiktaş, kadıköy gibi ilçelerse o kedi sizi görünce fırlamaz zaten merak etmeyin. ama yok bağcılar, esenler, esenyurt gibi ilçelerse dikkat etmenizde yarar var. evet oralarda kediler insanın yaklaştığını gördüğü an fırlar. neden acaba?
  • bazen arkada akan deli trafiğe rağmen durmak ve geridekilerin korna sesine göğüs germek zorunda kalmaktır.

edit: gocundurmaz, huzur verir.
  • bir defa dolmuştayım. şoförün arkasında oturuyorum. bir kedi hızla yola fırladı. bunu gördüm ve yüzüm gerildi o an tabii. şoför de bunu fark edip, "merak etme geçti", dedi. "böyle başlarına bir şey gelirse ben de çok üzülüyorum", dedi. gerçekten güzel bir hareket bu o yüzden. kedilerin sağı solu belli olmuyor ama.
  • yıllar yıllar önce bir grup arkadaşla akşam vakti dolaşırken, galiba bizim yüzümüzden caddeye fırlayıp gözümüzün önünde yoldan geçen bir arabanın altında kalıp, adeta karaya vurmuş balık gibi kıvranarak ölen bir kedinin hatırasından dolayı sürekli yapmaya çalışırım ben de bunu. sözkonusu olayı her hatırlayışımda kaddim bükülür, içim sızlar; o ayrı konu.
  • bunu yapan insan gözümde değerlenir. ne güzel insanlarsınız, gözlerinizden öperim.
  • beni şu an zırlatmakta olan eylem. ey güzel insanlar nerede yaşıyorsanız oraya taşınmak istiyorum. yaşadığım yerde mahallenin delisi oldum iyice.

not: böyle bahçeli mahçeli muhitlerden gece geçerken kirpiciklere de dikkat edin. karanlıkta tin tin tin, minik minik geçiyorlar, kimse görmediği için ezilip gidiyorlar hep. arabaların görmesi çok zor da, yayalar görse yola çıkmasını engelleyebilir.
  • ince düşünülmüş bir davranış. başlığı açan arkadaşı duyarliligindan dolayı kutlarim. ben de kaldirimin kenarinda duran bir kedi görunce beni fark etmesin diye ayaklarimi yere vurmadan geçmeye calisiyorum. uç dört tane kedi kaldirimi tamamen kapattiysa uzaktayken "pist" diyorum kaldirimin bahçeye bakan tarafina kacsinlar diye. yolda içi dişina cikmis kedi kopek görünce bunlara dikkat etmek elzem.
  • onemli hareket. guvercinleri de unutmayalim. ataturk bulvarinda yolda bekleyen ve korna calmama ragmen kacmayan 3 minik icin bir suru kufur yedim. kirmizi isik yandi en ondeyim, yavrucaklar yuruye yuruye geldiler yaya gecidinin az otesinde durdular. yesil yandi hareket eder gibi oldum gala gitmiyolar. arkadan uzun korna sesleri yaktim dortluleri. ındim arabadan yanlarina kadar gidip ucsunlar istedim. kosa kosa dondum arabaya ama kirmizi yanmis tekrar korna sesi devam ediyor. gecen yanimdan geciyor yani korna calmasalar ne olur ki. neyse kuslara bi sey olmadi ben mutlu oldum. ınsanimiz tahammulsuz malesef..
hesabın var mı? giriş yap