şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kediden de korkulur mu be dedirten insandır.

kediyi alacaksın; seveceksin, okşayacaksın. bu garibanların nesinden korkulur ki.

travması olanları tenzih ederim.
  • maldır (bkz: mal)
  • benim.
    hiçbir hayvanla temas edemiyorum.kedi, köpek, muhabbet kuşu, piton yılanı farketmez. ama zarar vermiyorum ve elimden geldiğince sokağa yiyecek ve su koyuyorum.
    kucağıma almıyorum ya da ellemiyorum diye mi mal oluyorum acaba? fobi denen bir şey var.
  • bizim iş yeri bahçesinde bol bulunan tiplerdir. %99u kadındır. sakin sakin yürüyen kediden çığlık çığlığa kaçarlar, yürürken, köşeyi dönerken falan karşısına kedi çıkınca korkuyla zıplar yine kaçarlar. kedi seven tipler falan varsa çevrelerinde ne olur bişey yap gönder diye kolundan tutup kedinin üstüne üstüne iterler.
    bir iki tane kedi saldırısı biliyorum şimdi yalan yok. durduk yere saldıran kedi sonrası fobi sahibi olabilir insanlar ama hayatında hiç kedi ile teması olmamış tiplerin ay ay ay diye kediden kaçmasına kedi kadar boş gözlerle bakıyorum. (bkz: gereksizlikten ölmek)
  • korkan değilde sevmeyenle sorunumun olduğu insandır. kedi sevilmez mi lan !?
  • nihayetinde insandır. kişilerin birçok nedenden dolayı başkalarına komik gelen ancak kendileri için oldukça zor olan korkular yaşayabiliyor. tavşandan ya da uğur böceğinden de korkabilir, normaldir. zarar vermiyor, yaşamına saygı gösteriyorsa canı sağolsun. ben severim onun yerine, dert etmeyin.
  • korkması gereken varlığın kedi olması gerek aslında insanoğlu lan bu
  • bilhassa sağı solu belli olmayan kedilerden korkan insandır.

(bkz: semtini koruyan bağcılar kedisi)

uzaktan izleyince de çok tatlı, pofuduk, şirin olduklarından kediden korkan insan evladı genelde kedileri uzaktan sevmeyi tercih eder. hatta mamayı bırakıp olay yerini hızla terk eder. kedilerle pek uyuşamaz, kedilerin de anlaşabildiği bir tip değildir.

bakınız inside-out kedi sahnesi
  • çeşitli gerekçeleri vardır.

belki çocukken yaşadığı bir travma var. belki haz etmiyor tüylü hayvanlardan. belki de alerjisi var. ne biliyorsunuz da hemen mal damgasını vurabiliyorsunuz?

sizsiniz ulan mal!
  • kedilere şiddet uygulamıyorsa, ailurofobisi varsa dert etmediğim insan. sevmesin, bize daha çok kalır. tabi ki, fobi olmadığı halde "ayyy saldırır bu" diyorsa, net saçmalıyor. muhtemelen yanlış bir şekilde büyütülmüş.