şükela:  tümü | bugün
 • insanların beynini ele geçiren, zamanlarını ve enerjilerini çalan kedilerden kurtulma kampanyası.

  kediler adeta günümüz insanlarını zombiye çeviriyor. kendilerini dış dünyaya kapatıp gerçek problemleri görmezden gelerek, zamanlarının çoğunu kedilere harcıyorlar.

  kedi sahiplendirme kampanyası ise buna bir örnek. dünya böylesine karışık bir durumdayken, ülkemiz de tehdit altındayken insanların en önemli mesele birkaç kedinin sahiplendirilmesi en önemli meseleymiş gibi davranmaları korkunç bir durum.

  uyanın artık, sizi pek de iplemeyen bir hayvan için büyük masraflara giriyorsunuz. videolarını, fotoğraflarını çekiyorsunuz, paylaşıyorsunuz. kalan vakitlerde başkalarının kedi paylaşımlarıyla ilgileniyorsunuz. bu büyük bir vakit kaybı.

  bu durumun, halkı uyutan dizilerden, haber kanallarından pek farkı yok. bunları eleştirirken kedilere bu kadar ilgi duymanız elbette ''hayvan severlik'' olgusu altında yapıldığı için. yoksa kedilerin, insanları etkileyen, uyutan diğer şeylerden pek farkı yok.

  sözün özü, devlet bu işe içki, uyuşturucu problemine yaklaştığı gibi yaklaşmalı. bu illetin daha fazla yayılmasını engellemeli. kedileri üremelerine müdahale edilmeli. sahiplendirme tarzı kampanyalar yasaklanmalı.
 • bu zihindeki insanların yasaklanması gerektiğini düşündüren mal beyanı.

  yok yani sen kendini ne zannediyorsun? diğer canlılardan seni üstün kılan özellikleri dünyanın ve diğer canlıların içine etmek için kullanıyorsan bu seni üstün ırk değil virüs kılar haberin olsun.

  insan, soyu tükenmesi gereken, haddini asla bilmeyen tek canlıdır.
 • bu yazıyı okuyacağınıza çıkın kedi sevin daha iyi.
  aq istiyolar ki akşama kadar kudüs, reza, rte muhabbeti yapalım.
 • az önce kafamı çevirip masama baktığımda ibret dolu bir manzarayla karşılaştım.bardağımın dışında bir kedi figürü, kedi şeklinde bir telefon kabı, kedili kitap ayracı,kedili anahtarlık,kedili gümüş kolye,üzerinde play like a cat yazan bir deospray aslkasdgmdhvadfh tanrım kafayı mı yiyorum?