şükela:  tümü | bugün
  • naber len? şeklinde başlar. konunun nereye gideceği ise o anki ruh halime bağlıdır.
  • son on yıldır tek birini bile es geçmedim. sadece kedi ile de kalmıyor; köpek, kuş, salyangoz, kirpi, tavuk her canlıya selam veririm.
    tanımadığım insana versem bana deli dicek canım hayvanlar hiç öyle mi? her seferinde de cevap verirler.

tanım: başlığı görünce hah tek değilmişim dedirten hayvan dostu insanların alışkın olduğu durumdur.
  • nickimden yola çıkarak düzenli olarak yaptığım eylemdir.
  • artık yaparken çekinmediğim hadise, bundan birkaç ay önce olsa etrafıma iyice bir bakar sonra sesli konuşurdum biri varsa içimden severdim şimdi her sabah aynı yoldan geçerken haftada üç
    dört gün ziyaretime gelen kumruya -adı beyaz-, eşine, her zaman acelesi olan koca kafalı tekir kediye, yüksek sesle günaydın çocuklar! günaydın beyaz! diyorum duyan olsa yazık noksan galiba der diye çekinceler bitti, artık çok da kirpiğimde!
  • selam değil de kedi köpek gördüğüm zaman sesli bir şekilde ‘ne haber lan kerhanacı ‘diyorum.
    evet delirdim emeği geçen herkese teşekkürler.
  • arkaları bana dönük iken onların kafasına parmak ile dokunarak korkutmayı daha çok severim. tepkileri güzel oluyor. sonrada baya mıncırırım. sohbette ederiz arada. ama bu aralar dışardaki kedilerle çok etmiyorum. evde ki yeterince ediyor zaten. her gün azarlıyor eve neden geç geldin diye...
  • ben selam değil de bazen aşkımm sen ne yapıyorsun burada diyorum kedi de bazen bana cevap veriyor ya da bu ne diyor ya der gibi bakıyor. insanlar da öyle. aman siz ne anlarsınız sevgiden.
  • ottü'de bi kere nasıl bi kafa yapısına girmişsem karşıdan geçen kediye selam verdim, ama bildiğin kedi selamı. ben burnumu uzattım o da uzattı, dokundurup yollarımıza devam ettik.

vay be, gençlikte esnek oluyo tabii vücüt :)
  • daha selamımı hoş karşılayan kedi olmadı ama ben çok seviyorum,kedilere ve diğer hayvanlara konuşarak yaklaşmayı.
  • her sabah apartmanın kapısının önünde kahvaltılarını yapan yavrucaklara "günaydın, selamunaleyküm" falan derim. mutluyum ben.