• ara ara "günaydın" demişliğim. konuşarak kavgalarını ayırmışlığım vardır.
  • gözünüzü açıp kapatırsanız onlarda aynısını yapıyor. selamlaşma şekilleri bu galiba.
  • dün yolun ortasında bir kedi gördüm sağ tarafta birşeye dikkatlice bakıyordu yoldan ise biraz uzaktan sessizce ve yavaşça bir araba geliyordu. alçak ses tonuyla pist dedim döndü araba geliyor çekil dedim elimle işaret ettim oda döndü nereye işaret ettiğime baktı ve yoldan çekildi.
  • çok ilginç sık sık yaparım ben bunu ve cevap vermeyen kedi hiç görmedim şimdiye kadar. ama ben genelde selam vermiyorum da ne yaptıklarını falan soruyorum. kuzucum, sen napıyosun burda annemmm? şeklinde. napalım abla ekmeğimizin peşinden koşuyoruz şeklinde olmasa da (belki gerçekten öyle diyorlardır ben anlamıyorumdur) illa ki bir mırıltı, bir miyavlama şeklinde geri dönüş oluyor.
  • yolda giderken gördüğüm her kediye istemsizce 'pisstt naber len' diye sesleniyordum, yalnız olmadığımı görmek sevindirdi :)
  • ara sokaklarda yürürken otopark çıkışlarına,apartman bahçelerine vesaire bakarak geçerim.ola ki bir kediyle göz göze gelirim diye.baktığım yerlerde kendi halinde takılan,uzanan ve dolaşan kedileri görünce mutlu olurum.göz göze gelince de mutlaka bir ses bir işaret yaparım ve bunalrın %10'u falan karşılık bulur.
  • dilime pelesenk olduğu için kedi ve köpeklere de onları gördüğüm zaman "selam çukulatam" diyorum. yani bu çok güzel bir şeydir.
  • sadece selam versem iyi , ben ustune selam da alıp hasbihal edenlerdenim.
    kedi, köpek,kuş,karınca.. vallahi insandan kolay selamlaşması.
  • deneyimlerime göre, enteresan bir diyalog başlatabilecek eylemdir.
  • çok sevdiğim bir olaydır. genellikle de abartırım, daha iki saat önce saçma hareketlerde bulunduğum kedinin gözlerini üzerimden ayırmaması, "ya sabır" bakışlarıyla güldürdü:)
hesabın var mı? giriş yap