şükela:  tümü | bugün
  • öyle ama gerçek o. yani biz ne kadar değil desekte öyle. nasıl kedinin içinde fare öldürmek varsa köpekte kedi ezeli iki düşman arslan-sırtlan gibi
    insanlar bile kavga ederken şöyle diyorlar kedi köpek gibi dalaşıyorlar.
  • küçük yaşlarda fazla anne sütü emmeye fırsat bulmadan fazla tom & jerry izlemiş kişi hezeyanıdır.
  • bu genel olarak köpek türü için geçerli değilse bile bazı türler için geçerli olabilir ve bunun için hayvanı suçlayamazsınız çünkü onun evrilerek sahip olduğu dna larına işlemiş bir gerçek bu.
    yeni doğmuş bir bebeğin annesinin emmesini tanıması ve hemen ağzını açması gibi.
  • köpeklerin doğası ve davranışları, kısmen kurtlarınkine benzerlik gösterir. askerlik yapan arkadaşlar eğer kırsalda köpek sürüsüyle karşılaştılarsa ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır. köpek evcilleştirilebilen bir hayvandır ve çok iyi, sadık bir dosttur bu doğru. ama insanlarla pek etkileşime geçmemiş bir köpek ve özellikle köpek sürüsü gerçekten çok tehlikelidir, aynı zamanda aşırıda saldırgandır. sürünün sağlığı ve beslenmesi için sadece kedileri değil, önlerine çıkan, gözlerine kestirdikleri her şeye saldırıp, öldürebilirler. kırsalda veya dağda bir köpek sürüsüne denk gelirseniz, lider köpeğe doğru hamle yapmayınız, zaten heybetinden anında seçersiniz lider köpeği, sürünün zayıf üyelerine doğru yanaşmaya çalışıp dost olduğunuzu belli etmelisiniz.

bu karantina günlerinde sokaklar baya boş kalıp, etraf tenhalaşınca, mahallelerde bile üçer, beşer gruplar halinde köpek sürüleri görülmeye başlamıştır. kısacası köpekler meydanı boş bulursa ve insanlarla değilde, doğa ve birbirleriyle etkileşime girerlerse, hemen çetelerini kurup, serserilik yapmaya başlarlar. sonrada ne kedi dinlerler, ne insan...

imza : kırsallarda gördüğü köpek sürülerini ve parçaladıkları hayvanların kalıntılarını asla unutmayacak olan bir yazar.
  • kedileri öldürmek köpeklerin doğasında vardır. dedim. artık insan değilim. hatta hayvan bile değilim. allah belamı versin benim.
    ancak aklıma takılan tek soru var. kedileri içgüdüsel olarak boğarak ya da parçalayarak öldüren köpekleri ne yapacağız?
    organize kedi avı yapan köpek grupları gördüm ben. bilirsiniz açık alanda hele de ağaçlar varsa kediyi köpeğin yakalaması çok zor. kedinin kaçma yollarını kapatarak saldıran köpek grupları bir kaç ayda bölgede kedi bırakmadı. gerçi sonradan başka bölgelerden kediler geldi ama konumuz bu değil.
    sabah sabah sahur yapalım derken insanlık gitti. yazık oldu.
    edit: yazım yanlışı
  • başlık sahibi boş zamanlarında bokuyla güreş tutuyor sanırım.

tanım: durum belirten cümle.