şükela:  tümü | bugün
  • kedilerin doğuştan daha zeki, becerikli ve bilge olmasından kaynaklanan bir durum sanırım, ama bu kadar da utandırılmaz ki canım insan.

şimdi mutfakta becerisizlik yapıp da bir şeyleri düşürürsünüz, acele acele toplamaya çalışırken evin hanımağası gelip ortamı şöyle bir süzer ve allahım, akıl fikir ver sen benim bu salak sahibime diyip dönüp kıçını gider.

dün de alışık olmadığım kadar uzattığım saçlarımı acaba nasıl tarasam diye koridordaki aynanın karşısına geçmiştim. bir oraya bir buraya yatırıyordum ki saçlarımı, hanımağa resmen akıl fikir, akıl fikir diye diye geçti yanımdan.

bazen de mastürbasyon yaparken yakalar beni. kapıdan kafayı uzatır ve hemen geri gider. taa içerilerden hissederim bana akıl fikir dilemesini.

kedicim tamam, sana göre daha mal bir hayat sürüyor olabilirim ama, sen de en az üç ayda bir maymuna dönüyorsun hormonların yüzünden, bir şey diyor muyuz?* * *
  • insanın gözüne gözüne baktıktan sonra gözlerini hafifçe kısarak başını yana çevirip boşluğa doğru bakmasıdır. hemen ardından kıçını dönüp basar gider.
  • bazen hepiniz manyaksınız bakışıyla karıştırılır. aradaki fark birinci bakışta acıma duygusu okunurken,
    ikincisinde kaçayım neme lazım dehşeti hakimdir.
  • kendinizi kaybedip fütursuzca saçmaladığınız bir anda, ki bu an kedinizi oynayıp eğlendirmeye çalıştığınız bir an da olabilir, size öyle donuk ve hissiz bir şekilde bakar ki o an yaptığınız herşeyden utanır ve kediye tepkinizi dile getirirken şu aciz cümleler düşer dudaklarınızdan;

- ne var mına koyim, sen sanki hayatın anlamını mı çözdün?
  • sahibin, kedi karşısında oyun saatleri varsaydığı zaman dilimi içinde abidik gubidik hareketler yapmaya başladığı an attıkları pis bakış.

- hede hödö gel geh geh atla
    - la nabıyon ayıptır sorması?
  • oyuncağını önüne attığımda ya da buruşturulmuş kağıt topunu önünden oynasın diye yuvarladığımda attıkları bakışlardır. özellikle 3-4 yaşına gelmişse "oyun çağım geçti salak, sen hâlâ karşında o yıllar önceki bebe mi var sanıyorsun?!?" tribidir bu.
  • önüne birşeyler fırlatırken hiç gıkını bile oynatmaya tenezzül etmeden gözlerini yummaya devam edip beni yok sayması görmemeye calısmasıdır. işte o zaman kafasını eziyorum patilerini sıkıyorum...
  • balkonumuzu mekan edinmiş sürekli burada yatan hatta sevişen bir sokak kedisi var.kendisinden oldukça korkuyorum.az önce sigara içmek maksadıyla balkona çıktım ve 'pist pist git git off gitsene'şeklinde trip attım hatta iki de mandal salladım. lakin bana kendimi salak gibi hissetmeme neden olan o 'allah akıl fikir versin'bakışını yaptı.kılını dahi kıpırdatmadan bir miyavvv çekti.nerden geliyor bu özgüven?!
  • temsili bakış, akıl fikir verilmesi gereken kişiyle birlikte aşağıdadır;

http://i.imgur.com/rhde99r.jpg