şükela:  tümü | bugün
 • kedilerin bazen oyun oynamak istedikleri vakitlerde uyguladıkları yöntemdir. miskin miskin gün boyu yatmaktan sıkılan kedi, sahibine naz yapmaya başladıktan sonra amacına ulaşıp dikkati çekerek kendisiyle ilgilenilmesini sağlar. işte bu dakikadan sonra olaylar gelişir. evvela karşınıza geçerek sevimli ve hınzırca bakışlar gönderip, sevilip okşanmak ister. lakin bir anda canavarlaşan ve şeytana dönen kedi, sırtını size çevirip minik adımlarla ortamdan uzaklaşmaya başlar. oynamak istediğini anladığınız ve yaklaşmak istediğiniz sırada aniden vites arttırarak hızlanmaya ve son gaz koşmaya başlarlar. artık peşinde koşulmasını ve yakalanmasını isteyen, deli fişekler gibi etrafta oraya buraya çarparak dört nala koşan ve yerdeki halıyı, kilimi dağıtan bir kedi bulunmaktadır. bu işi öylesine profesyonelce yaparlar ki; koşu esnasında türlü zigzag ve fakelerle sizi aldatmaya yönelik hareketleri bile sergilerler.
 • bunlar iki tane olunca, evde atlilar kosturuyo zanneder insan. gece birden uyaniverirsiniz noluyo bu ses nedir diye. halbuki ormanda ceylan kovalamaya cikmis av hayvanlariniz antrenman yapmaktadirlar.
 • yerler fayans ise izlemesi cok eglenceli olacak durumdur. hele bir de tirnaklarini yeni kesmisseniz aman aman doyum olmaz.
 • di$ariya cikmak istedigindende yapabilir, ac artik $u pencereyi demektedir, bi möööööööaaaaaaaaaaavvv sesiylede destekler bu istegini,
 • küçük bir çocuğun kediler dört nala koşuyor diye şaşırmasına tanık olmama neden olan eylem.
 • tamamen zan altında bırakacak şekilde kediniz tarafından mizanseni ayarlanmış olay. olay o kadar birden ve şiddetli olur ki, duyan ya da gören birisi gerçekten hayvana zarar vermek istediğinizi ve onun da canını kurtarmaya çalıştığını zannedebilir. hatta o kadar ileri gider ki kedimiz, artık kendi de çok çok kötü ve kaçılması gereken bi durum var ayaklarına inanır gibidir; ani bakışlar, seri kontrollerle olayı süsler. bi de bunun " akabinde geri koşup bir sıçrama ile dizi patileyip tekrar geri kaçmalı savaş versiyonu " vardır ki, kedinin psikopatlık çizgilerinde dolaştığının alametidir.

  hele gece versiyonu yok mu !!??..
 • akşam eve girdiğinizde ya da sabah uyandığınızda evin iki uç odasında yer alan kilim, peluş gibi oynak halıların tostoparlak halde bulunmasıyla sonuçlanan hadisedir. kediniz koşmuş koşmuş ve tam bu noktalarda kayarak durmuştur.
 • gece gece insanı korkudan ana avrat sövdüren eylem. şöyle ki gecenin 3 sularında american horror story izlenilmiş ve mutfağa su almak için koridora yönelmiştim. dizide karanlıktan yuvarlanan küçük topu herkes bilir. bizimki de benim geldiğimi görüp o karanlık taraftan kendi topunu bana doğru yollayınca bir an boş bulunup ananını hamını noluyo lann demeye kalmadan üzerime kuyruğunu ve tüyleri dikip karnını içeri çekerek yandan yandan depar atarak koşunca tüm ev ahalisi çığlıklarımla ayağa kalktı. ulan şerefsiz altıma sıçırtıyordun az daha. bir de yüzüme bakıp tövbe ya rabbi bakışı atmıyor mu?
 • var böyle bir şey, salon kapısından girip çıkarken anlamsızca depar atmakta arkadaş, yemin ederim dünyanın en ilginç yaratığı bunlar.