şükela:  tümü | bugün
5154 entry daha
 • oyun oynarken kolumu pençeleri ile paramparça etmek için deliriyor ama yapmıyor, o noktaya geldiğinde koşarak uzaklaşıyor.

  kontrollü dexter kendisi.
 • insanlara ağızlarını ve özellikle ağız kenarlarını sürtmeleri.
  kedilerde salgılanan feromonlar şakak, kuyruk dibi ve ağız kenarlarında bulunmasından dolayı sıkça bu kısımları her yere sürtmeye çalışıyorlar. insanlara bu hareketler anlamsız gelse de onların dünyasında bu bir işaretleme. diğer kedilere karşı kendini tanıtma seremonisi. insanların da bu kokuyu aldıklarını düşünerek işaretleme yapar ve sahiplenme duygularını açığa çıkarırlar.
 • 2 senedir beraber yaşadığımız hanfendi her gece ayağımın ucunda (kış aylarında bazen yorganın altında) yatar

  hanfendiyi sokmadığım 'kedisiz oda' diğer odalara göre daha sıcak, o odada uyudum birkaç gece. hanfendinin bana bağlılığı bağımlılığa dönüştü

  önceden 1 metre uzağımda duruyordu. şimdi sürekli izliyor yada dokunmadan rahat edemiyor

  kedisiz odaya giriyorum kapıyı tırmalıyor. yemek yapıyorum ayağımın dibinde yada tezgahta, tuvalete giriyorum kapıda, film izliyorum ayağımın üzerine yada kucağımda yatıyor. eve girdiğim an yalnız bırakmıyor. ne yapacağım bilemiyorum. üzülmeye başladım artık
 • sabaha karşı evde at gibi koşturmaları ve ortada bir sebep yokken birbirlerini kabarık ve havada bir kuyrukla yan yan kovalamaları.
  sabahları bir haller oluyor bunlara. hiç şaşmaz ama her sabah deli dana gibi koşturuyorlar.

  daha garip bir hareketleri var mı sanmıyorum.