şükela:  tümü | bugün
4792 entry daha
  • ev terliğini yavrusu zannedip hareket etmediğini görünce başında ağıt yakıyor yavrusu olmadığını ikna edene kadar canımız çıkıyor
  • oğlum 8 yaşında erkek siyam, 2 yıldır beraber yaşıyoruz.
    insanlarla hiç arası yok, misafir gelince tavır koyar gider yatağın içinde uyur, misafir seslensin, yırtsın kendini pas vermez.
    bütün gün işte olduğum için, akşam eve geldiğimde kapıyı açarken içerden miyavlaması ve beni karşılaması normal geliyordu, bir süre annem bende kalınca işin aslını öğrendim. meğer oğlum bütün gün uyuyormuş, annemin tüm seslenmelerine oyun taleplerine ilgisiz. ne zaman ki ben arabayı parkediyorum birden sıçrayarak uyanıp kapıya gidiyormuş, burnunu yapıştırıp mivaylayarak bekliyormuş. arabayı görmesi duyması mümkün değilken nasıl yapar bunu?
    bir diğer garipliği ortalıkta uzanabileceği yerde ne yemek olursa olsun asla yanaşmaz, pati atmaz, miyavlayıp istemez, fakat konu domates olunca bir haller oluyor, tezgaha pati uzatmalar, yalvarmalar, yerken de hiç duymadığım sesler çıkarıp kendinden geçiyor. hatta uyurken bıyıkları patileri kıpır kıpır olduğunda domatesleri kovaladığını düşünüyorum.
    bahçeye indirdik birgün, tasma falan yok. kendi kendine gezdi çiçekleri kokladı, çimenler karnına değmesin diye uzun ama karnı içe çekik adımlarla dolaştı, gel oğlum diyince de geldi oturdu ayağımın üstünde köpek gibi.
    son dönem yatakta, koltukta koynumdan çıkmadığı yetmiyor, duşa girdiğimde sinirlenmeye başladı üzerimde yatamağı tek yer olduğu için. arkadaş duşakabine burnunu yapıştırıp bövlemek nedir, susmuyor, su sıçratıyorum üzerine yılmıyor. çıkınca da öyle bir söyleniyor ki, pişman ediyor girdiğine.
    geçtiğimiz martta koca kafalı bir gri erkek yıktı ortalığı evde oturamıyoruz sesinden. bu safım da kuyruk ata ata deliriyor evde kısır bir erkek olarak. en son dayanamadım camdan baktım, griyle göz göze geldim, eee yeter diye bağırdım, benden aldığı gazla oğlum oturduğu yerden bir bövledi ki, mahallenin hakimi kim gösterdi, aynı hızla koşa koşa tuvalete kaçtı.
    öyle tatlı ki gören aşık oluyor, annem ablamın çocuğuna harçlık verirken aynı tutarda yaş mama alarak bana veriyor, o da torunum haksızlık olmasın diyerek.
  • çok tüy döküyorlardı, geçen gün tarak aldım tüylerini tarayayım diye. yabaniler biraz o yüzden tedirginim nasıl tepki verecekleri konusunda.

şimdi hepsi kapıda tek sıra halinde bekliyorlar tekrar taranalım diye. sıraya kaynayan olursa 65 yaş teyzeler gibi tepki veriyorlar.

ekleme: yav herkes foto soruyor, buyrun
  • evde yürürken koşarak gelip çelme takmaya çalışmaları çok garip geliyor bana mesela.
  • evde sinek görünce maymun gibi ses çıkartmaları.