• kepek ekmeği ve su böreği yemesi. ekmeği ete tercih ettiğini biliyorduk da sağlıklı ekmek tercih ettiğini bilmiyorduk.
  • lavabonun içinde uyumaları ve ufacık aralığı olan kapı gördüğü anda hemen içeri girmeye çalışmaları.
  • kedilerin var oluş amaçlarıdır. hepsinin ayrı ayrı kişiliği ve gariplikleri mevcuttur. mis gibi yağlı beyaz peynir verirsin yemez, zeytin atarsın önüne al lan ozaman bunu ye eşek sıpası diye, yer bunu eşşoğlu hem de çekirdeğini çıkararak!
  • bir insanı çok fena göt edebilmeleri.

öyle güzel bir kedim var ki.. biliyorum herkesin kedisi kendine en güzel gelir.

ama benimki sokaktan sahiplenmiş olmama rağmen ankara kedisi. tüyleri uzun ve ipeksi. gri-beyaz renkte neyse.

çok insancıl ve sevecen olmasına rağmen bazen evde karşılaştığımızda "gel kız bir seveyim senin o tavşan ayaklarını" diyerek elimi uzatıp kucağıma almak istediğimde öyle bir tepki veriyor ki insanlığımdan utanıyorum.

bir anda elimden kaçıp uzak bir köşeye koşuyor. kulaklarını geriye atıp kuyruğunu kırbaç gibi sağa sola vuruyor. belli ki çok kızmış.

tamam buraya kadar bir şekilde "canı istemedi herhande, ters bir anına geldi" diyerek ben tolere etmeye çalışırken sevgili kedimiz az önce elimle vücuduna dokunduğum yerleri yalamaya başlıyor. benim elimden bulaşmış olan insan kokusunu silip kendi tükürük kokusuyla temizliyor.

işte o an yıkılıyorum. kendimi iğrenç ve aşağılık hissediyorum. kendimi kedime layık olamadığım için ve çok pis kokan bir yaratık olduğum için camdan atasım geliyor.

allah belamı verse de kurtulsam bazen.
  • eve gelen misafire belli bir süreden sonra gitmesi için saldıran bildiğiniz köpek gibi kovalayan kedi var mı diye merak ediyorsanız böyle bir psikopatla yaşıyorum evde.
  • ev halkının günlük hayatın yorgunluğu atmak için üçlü koltukta sakinlik içerisinde televizyon izlerken saniyenin onda biri sürede odaya girip çıkması ve asla gözükmeyen bir yerden miyaklaması
  • benimkisi önce uyuyor sonra yalanıyor.

bilemedim garip midir değil midir. eskisi yarım saat yalanırdı sonra uyurdu.
  • ev işleri ve özellikle de tadilat yaparken, ustabaşı gibi yanıma dikilip bakışlarıyla taciz etmesi ve hareketleriyle rahatsız etmesi. bir gün" la bir boku beceremedin kabiliyetsiz! ver şu ingiliz anahtarını!" diyip çeşme tamir etmeye çalışacak diye korkuyorum.
  • sabahın üçü beşi demez sıkıldıysa düşük volümlü bir miyavlamayla hatta meeleme ile tepenize çıkar, patisini yüzünüze koyar, elinizi ısırır yalar vs. ve muhakkak eninde sonunda uyandırır sizi. sonra siz uykunun en tatlı yerinden kalkar bu arkadaşı iki sever okşarsınız ama o görevi tamamlamanın gururuyla sıkılıp çeker gider ya da kıvrılır uyur siz de mal gibi kalıp yarı uykulu gözlerle uykuya dalan kedinizi izlersiniz.
  • arabayla otoparktan çıktım, yavaşça ara sokağa döndüm ki önümde bir kedi sokağın karşısına geçmeye hazırlanıyor. hemen durdum, beni gördüğü anda geri dönmeye karar veren kedi benim durduğumu görünce durdu. elimle kediye geç işareti yaptım, yavaş bir şekilde karşıya geçti. yola devam ederken kedinin beni nasıl anladığını düşünüp durdum.
hesabın var mı? giriş yap