• bazen insanı delirtir. eve geldim 15 dakikadır arıyorum. televizyonun arkasına girmiş. hayır oraya nasıl girdin. bir de ses vermiyor hiç. elime yaş mama alıp gıcırdattım. öyle çıktı.
    https://eksiup.com/6ba819233935
  • su ve mama kabı yan yana. su kabını daha öteye çekip birazını döküyor. neden böyle bir şey yapıyor bilmiyorum. ayrı yerlere koymam daha mı doğru olur?
  • oyun oynarken kolumu pençeleri ile paramparça etmek için deliriyor ama yapmıyor, o noktaya geldiğinde koşarak uzaklaşıyor.

kontrollü dexter kendisi.
  • insanlara ağızlarını ve özellikle ağız kenarlarını sürtmeleri.
    kedilerde salgılanan feromonlar şakak, kuyruk dibi ve ağız kenarlarında bulunmasından dolayı sıkça bu kısımları her yere sürtmeye çalışıyorlar. insanlara bu hareketler anlamsız gelse de onların dünyasında bu bir işaretleme. diğer kedilere karşı kendini tanıtma seremonisi. insanların da bu kokuyu aldıklarını düşünerek işaretleme yapar ve sahiplenme duygularını açığa çıkarırlar.
  • 2 senedir beraber yaşadığımız hanfendi her gece ayağımın ucunda (kış aylarında bazen yorganın altında) yatar

hanfendiyi sokmadığım 'kedisiz oda' diğer odalara göre daha sıcak, o odada uyudum birkaç gece. hanfendinin bana bağlılığı bağımlılığa dönüştü

önceden 1 metre uzağımda duruyordu. şimdi sürekli izliyor yada dokunmadan rahat edemiyor

kedisiz odaya giriyorum kapıyı tırmalıyor. yemek yapıyorum ayağımın dibinde yada tezgahta, tuvalete giriyorum kapıda, film izliyorum ayağımın üzerine yada kucağımda yatıyor. eve girdiğim an yalnız bırakmıyor. ne yapacağım bilemiyorum. üzülmeye başladım artık
  • kumunu değiştirip , tuvaletini yıkadığınız da ,size düşmanmışsınız gibi saldırması muhtemeldir.
  • mağdur eden gariplikleri olan hayvanlar bunlar aynı zamanda. mağdurum! ve bu mağduriyetimle iktidara yürüyebilirim her an.

eve giren uçan haşerelere, sineklere filan "sinek" gibi davranıp onlarla oynayıp eninde sonunda alt eden, ya sineği yerde cansız yatarken gördüğüm veya kedinin diliyle ağzını temizlerken gördüğüm olaylara alışkındım normalde. bana dokunmayan bin yaşasın mealinde olaylardı.

bugün odaya giren arılara yaklaşımı inanılmazdı. önce tek bir vahşi arı içeri girdi, uçtu ve balkon kapısından geri çıktı. sonra yanına iki arıyı da alıp geri döndüler. bizimki de o arıları iyice gözetleyip dikkatlice onlardan birinin yanına gidip sert bir pati atıp deli gibi arka odalara doğru koşmaya başladı. arıdan kaçılacağını biliyor yaramaz! kim, ne ara bunu bu şekilde kodladı yahu? ben öyle bir terbiye vermedim hiç.

yediği haltı gördüğüm için peşinden ben de koşmaya başladım, o kıyafetlerin olduğu odaya girdi saklandı ben yatak odasına. sürreal bir andı. evin içinde koşan bir kedi ve insan, kedinin yaramazlığı yüzünden arıdan korkup arkadaki odalara saklanıyor. odada saklanırken kendime de ona da gülmeye başladım. iyiki var.

umarım başıma daha büyük belalar sarmaz. *
  • annem ve ben yeğenim ile telefonda görüntülü konuşma yaparken yeğenimi kıskanması ve miyavlayarak ( cinsi iran o yüzden fazla miyavlamazlar) kendini sevdirmeye çalışması :)
  • evde tonla yumuşacık, sıcacık mekan varken inatla uyumak için lavaboyu kullanması.

https://s2.eksiup.com/98f13b491784.jpg
hesabın var mı? giriş yap