şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kedi bayramı)
  • kedinin sahibine uyum sağlamasından başka birşey değildir.
  • bu gibi durumlarda kedi hayvaninin ilgisi mama kutusu salliyarak dagitilabilir, mumkunse bir miktar mama rusvet olarak servis edilir. kediniz mamasini yerken goreceksiniz ki mama bitmeden huzur icinde uykuya dalmis olacaksiniz.
  • siz yeni ev arkadaşınız olan yavru kedinizle uyurken kıskançlık krizine giren diğer iki yetişkin kedinizin sabaha yaklaşan saatlerde evi darmaduman etmesi durumudur. tam sizinle uğraşmadıklarına sevinirken uyanmış olan yavru esner, gerinir ve ani bir hareketle elinize tırnaklarını geçirip ısırır. o andan itibaren durum "kedi sahibinin gece sapıtması" adını alır.
  • kedilerin gece avcısı olmalarından dolayıdır.
  • bir ara miyavlamayı bırakırsa sanıyorum uyuyabileceğim.

yok abi maması var, suyu var. tuvaleti temiz. okşadım. sevdim. top vs. oynadım. ama artık oynanmak ya da okşanmak istemiyor. derdi ne anlamıyorum.

evet, bence de miyav! hatta en büyük miyav! ama 10 gündür uykusuzum, nolur biraz uyku :(

bana iyi geceler, pes ettim artık! gömeceğim yastığa kafayı :(
  • tam da şu an gerçekleşen eylem. maması bitti o da haklı ama bu saatte nereden mama bulayım sana oğlum. gittim gece gece ciğer haşladım, çok fazla ciğer. hepsini yedi. ciğer yedikten sonra sapıtıyor bizimki, o yüzden oyun da oynadık baya. yoruldu, benden önce yatağıma girdi. tamaaaam şimdi güzeel güzel uyuyacağız dedim ama yok. deli şey etmiş gibi bir fırladı yataktan altıma ediyordum. tavana değiyordu kafam korkudan. deli gibi koridorda koşuyor, ağlar gibi miyavlıyor. yanına gidince de kaçıyor. hay yarabbim bir gün mamanı almayı unuttum diye bu kadar ceza verilir mi yahu. hala koridorda koşuyor kendi kendine.
  • kedigillerin genelde gece avlanan varlıklar olmasından kaynaklı durumdur.
    evin içinde avcı triplerine girer.