şükela:  tümü | bugün
  • merhaba sözlükdaşlarım...

size bugün yaşadığım absürd bir olayı aktarayım

2 yetişkin , 4 yavru olmak üzere 6 adet chichilla cinsi kedi sahibiyiz.
    kediler normalde bir yere girip kaybolmaya müsait hayvanlardır. evimiz oldukça geniş olduğu için bakılması ve aranması gereken bir çok yer var.

neyse sadete gelelim.

bugün gece geç yattığımdan dolayı , 11 den sonra uyumak icin arka odaya geçtim. eşim de temizlik yapacağını söyledi. bir kaç saat uyuduktan sonra öğleden sonra 3 gibi kalktım , kahvaltı ettim ve odaya geçtim . kedileri saydım ancak bir tanesi eksikti. gri olan ve yüzü ayı yavrusunu andıran smaug cum kayıptı.
    hemen evde bir teyakkuz durumuna geçtik. ayakkabılık, kiler, kitaplık , dolaplar , çekmeceler , yatakların altı , çantalar , koliler , vs kısaca girebileceği her yere baktık . benim yattığım odanın kapısı kapalı olmasına rağmen; balkonun kapısı açıktı . aldı bizi bir korku. el feneri alarak hemen blokların aralarını dolaşmaya başladım bir kaç turdan sonra baktım sonuç yok eve döndüm ve tuvalet banyo ne varsa aramaya devam ettik. sonrasında aklıma şöyle bir fikir geldi . bluetooth hoparlörü alıp daha önce kaydettiğim bir miyavlama içeren videodan loop yaptım ve son ses evin içinde dolaşmaya başladım. 5 kedi toplandı bizim smaug dan hala ses yok . ayni şekilde dışarı çıktım arabaların altı, duvar dipleri , aklıma gelen ne varsa aradım durdum. tam üç saat sonra tüm ümitler tükenmişken ve ben mahallede bir buçuk kayıp bir kedi ararken eşim aradı .
    buldum !!!

direk eve koştum. smaugcuğumuz eşimin kollarındaydı.

nereye girmiş diye sorunca , oturma odasındaki l koltuğun altındaki bizim dahi haberimizin olmadığı fermuarlı bölgenin içine girmiş . eşim oradaki şişkinlikten şüphelenenince orayı eliyle dürtmüş bizim smaug da esneyerek çıkmış dışarı ...

yuh be o kadar bangır bangır kedi miyavlamasi çaldım evin içinde, bana misin demedi bu nasıl uyku smaugcum

senin adın bundan sonra “lost”

tanım: l kanepenin altındaki fermuarlı bölgedir, dostlar
    siz siz olun evin içindeki her yere baktığınıza emin olun!