• "bir şey hareket ettiği sürece önemlidir. önemli olduğuna inanıyorsan ve hareket etmiyorsa dürtmelisin."
  • -benimle ilgilen mav
    -çok ilgilendin mav
    -yemeğim bitiyor mav (bakın daha yarısı dolu)
    -tuvaletimi temizle mav
    -ne bileyim amk mav
    -canım sıkıldı mav
    -mav mav da mav mav
  • bir halt yedikten sonra bilmiyormuş ya da haberi yokmuş gibi davranması kendilerine mahsus en büyük hayat anlayışlarından biri. patisiyle vazoyu düşürüp sonra topukladı bizim ki geçende kırıkları toplarken yanıma gelip "noluyor ya bu ne gürültü reyiz bak uykumdan oldum" gibisine übersonik bakışlar atıp esnedi yanımda.
  • bir şeyi seviyorsan onu yala, eğer çok seviyorsan kollarınla sarılırken ayaklarınla hunharca tırmala.
  • hep ev kedileri anlatılmış, bir de sahipsiz kediler vardır.

civardaki su kaynaklarını keşfetmek
    her an üzerine ağır bir çöp torbasının fırlatılmasına karşı tetikte olarak çöpte yiyecek aramak
    insanlar yaklaşırken kaçmak
    yazları gölge, kışları yeni durmuş bir arabanın altı gibi sıcak yerler bulmak.
    daha güçlü sokak kedilerinin saldırılarına karşı tetikte olmak

sadist bir insanın eline düşmeden böyle yaşayıp gitseler yine şanslı sayılırlar.
  • açılan her kapı yeni bir fırsattır.
    ne zaman açılmakta olan bir kapı görürseniz, o an kapının ardına doğru koşun.
    3 saniye önce, diğer tarafa doğru koşarak geçtiğiniz kapı olsa dahi.
  • simdi yatip uyuyayim, sabah erkenden kalkip uyumaya devam ederim.
  • böyle de bir şey var... başlık ve kedi uyumu.
  • "en akıllı canlı benim. ama ispatlamak zorunda değilim".

ayrıca (bkz: zorunda mıyım)
  • noluyo lan orda? neyse bana ne amk. gibi galiba. öyle anlık değişen tavırları vs. bu hissiyatı uyandırıyor şahsımda.
hesabın var mı? giriş yap