şükela:  tümü | bugün
 • kedilerin gururunun, onurlu oluşunun yanlış anlaşılması.
 • karakterli olma ve her emre itaat etmeme durumu sonucunda oluşan kedi sahibi kanısı.
 • kedi nankör değildir, köpek salaktır. kediye yemek verdiğinde kulun olmaz, o isterse kendini sevdirir, canı yanınca can yakar. ama yeri gelince hiçbir hayvanın yapamayacağı gibi anlatır sevgisini, doğurmak için uzağa gider ve size kan göstermez, size bakıp bakıp bakıp purr'lar, saçlarınızı yalayarak temizlemeye çalışır.

  n.
 • kuyrukklu yalan..kendisini efendisi degilde evi paylastigi bir ev arkadasi olarak gordugu icin kedilere kil olan insan gurubunun uydurmasi. bu hurafeye gore cok hasta oldugum 3 gun boyunca kedime yataktan cikamadigim icin doru durust yemek veremedigim icin orami burami, etimi budumu kemirmesi gerekiyodu..ama o ne yapti yani basimda uyuyup gozumu her acitigimda gurrr layarak kafasiyla beni oksadi..
 • cok yannish bi kawram..kediler bagimsiz ve kendini evin elemani gbi hissedelerler,gururludurlar..ole istemedikleri zaman kendilerini sevdirmesler..olay budur..ama bir o kadar da evdekilerin ruh halini anlarlar..
 • kedi cinsi ile iletisim kuramayan insan cinsinin garip bir saptamasi. aç ya da tok her daim sevebilme özelligine haiz bir yaratiktir özünde. e kiçini dönüp gidiyosa kendi nankörlügünden ziyade kiçini döndügü kisinin esekligindendir. bu anlamda her yaratiga nankör yaftasini yapistirmak olasi bisey; nankör köpek, allahsiz tosbaga, serefsiz ördek ve dahi göt papagan da mevcut olabilir yani..
 • insanların kediyle aralarındaki benzerliği reddetmeye kalktıkları noktadır.
  şöyle ki, kedi sadece kendini düşünerek yaşar. herkesin olduğu kadar bencildir; ama insanlardan farkları, onlar bunu saklamak ya da maskelemek gereği duymazlar. mesela kediye zorla hiçbir şey yaptırtamazsınız, zorla sevemezsiniz bile. tırmalar. insan ilişkileri alisveris temeline odaklıdır. birşey verince karşılık bekleriz. alenen ya da saklı. kediler, kendilerine yapılan iyiliğin karşılığını vermek zorunda hissetmezler kendilerini. aynı şekilde karşılık istemeden severler, sevdirirler.
  kedi, kendi haklarını savunur. insanların nankorluk diye adlandırdığı nokta da burasıdır. oysa, nankörlük olarak itham edilen noktalar aslında kedinin kişilik haklarını korumasından başka birşey değildir.
 • kimsesiz ve kedili bir adam oldugunde ve olumunden gunler gecip cesedi kokmaya yakin kaldiginda kediler acliktan dolayi sahibini yer ama kopekler sahibi oldugunde veya olmek uzere oldugunda uluyarak veya havlayarak dkkatleri cekmeye calisir.*
 • kesinlikli doğru olmayan, kedilerin sahibi öldüğünde aç kalıp sahibini kemirmesi gibi bir temele dayandırılan tanım. burada unutulmaması gereken kimi kazalarda insanların da çok aç kaldıklarında ölen kişileri yiyebilir duruma gelmeleridir*
 • annannemin iddiasina gore kediler nankordur, cunku bir kedi asla gozu acik yemek yemez.. yemek yerken mutlaka gozlerini kapatir ve yemegi verenin kim olduguna asla bakmaz..
  simdiye kadar 3 tane kedi besledim.. gercekten de durum aynen boyle.. kodumun hayvani yemek yerken gozunu zerre acmiyor..
  ha derseniz bu nankorluk belirtisi degildir, saygi duyarim..