şükela:  tümü | bugün
  • tıpkı "beni leykekler getirdi" yanılgısı gibi benim de yakın geçmişte inandığım olay.

şu günlerde, bu ağustos sıcağında ne zaman sabah sokak kapısını açsam, arada salam sosis verdiğim erkek tekir kediyi başka başka dişilerin üzerinde görüyorum.

ah be canım sabah ereksiyonun o kadar mı kuvvetli bu sıcakta bu nemde tüylü tüylü şaapıyosunuz? işte bunlar hep iç güdü..
  • evde kedi beslediğimden mütevellit sıkça çevreme ondan bahsederim. geçen günde eve dişi kedi getirip çiftleştirdik. bu olayı anlattığımda "aa kediler yazın çiftleşiyor mu" diye cevap aldım.

sadece mart ayında çiftleşiyor sananları tabi ki aşağılamamak lazım. insanlarımız birçok konuda bilinçsiz olduğu gibi bunu da bilmemeleri gayet normal, sabırla doğru bilgileri anlatalım.

mart-nisan aylarında uzayan gündüz saatleri dişi kedilerin beyninde bulunan hipotalamus bölgesinin uyarılmasına ve cinsel istek hormonu fhs üretilmesine yol açar ve bu nedenle dişi kediler bu aylarda yoğun olarak kızgınlık dönemine girerler. halk arasında mart olarak bilinmesi bu yüzdendir.

evlerde yaşayan dişi kediler her zaman bu hormonu salgılayabilir.

kediler yıl boyunca çiftleşip, doğurabilirler.