şükela:  tümü | bugün
  • garip bir şekilde, kendim olduğunu düşündüğüm insandır. sokak kedisi bile, geliyor kendini üstüme atıyor resmen. kalabalık ortamda, sokak kedisini severken, ister istemez milletin dikkatini çekiyorum. geçen hafta, eyüp'teki mevlevihanenin bahçesinde arkadaşla oturuyorum. bir sokak kedisini parmaklarımla çağırdım. geldi. severken hafif tedirgin davranışlar sergiliyordu. en sonunda patileriyle boynuma sarıldı, yeminlen.
  • kesinlikle elinde torba taşıyıp çöp bidonuna doğru yaklaşan insandır.
  • sokakta yürürken karşıda görülen kedinin hunharca üzerine yürüdüğü ve kafa atarak kendini sevdirdiği insandır. evden otobüse durağına kadar olan normalde 8-9 dakikalık yolu 15 dakikadan kısa sürede alamayan insandır. mahallenin kedilerini tek tek tanıyan ve içlerinden biri uzun süre ortada gözükmeyip tekrar piyasaya çıktığında "nerdeydin sen?" diye kediye fırça kayan insandır.
  • kendi yediğinden daha kaliteli mamaları bu kedi hayvanlarına yedirirsen, sıçtığı bok soğumadan temizlersen, keyifleri istediğinde sever ve oyun oynar, istemediklerinde de kendi hallerine bırakırsan o insan sen olursun. en azından bizim deyyuslar için durum bu.

gerçi bu kadar muameleyi kime yapsan onun sevdiği insan olursun.demek ki kedilerde bir gariplik yok.
  • kediler öyle muazzam canlılardır ki onları gerçekten sevdiğinizi anladıklarında siz ne kadar kızsanızda onlar sizi sever ve peşinizi bırakmaz.
  • benim bu. 8 ay önce sahilde kuru mama verdiğim kedi, belediye çalışmaları nedeniyle yer değiştirmişti, göremez olmuştum kendisini. geçenlerde yürürken, amcanın tekinin verdiği balıkları yemeyi bırakıp peşimden koştu. sürtünerek kendini sevdirdi. elimde poşet falan da yoktu. gel de sevme. ^_^
  • ben.!
    bahsedilen kişi benim.!
    tabağımdaki yemeği ne zaman bitiremesem, önce 'sonradan ısıtır mıyım acaba' ve 'yok be, kedilere mi versem ki' ikileminde kalıp, çıkıp dışarıdaki kedilere veriyorum. hatta bazen, balkonlarından 'alıştırma şunları' diye bağıran teyzeler de oluyor, ama bence kediler beni tanıyorlar artık... yemek vermediğimde bile, ne zaman görseler geliyorlar. gerçi bu çıkar ilişkisi de olabilir, ben bana olan sevgilerini çok sevdiğimden, onlar da yemekleri pek sevdiğinden kurmuş olabiliriz bu bağı.. bilemedim bak şimdi...
  • onlar rahatsız olmasın diye hareket özgürlüğünüzü bile kısıtlarsınız. her yerde gelip bulurlar sizi. içgüdüsel olarak zarar vermeyeceğinizi hissediyorlar bence.
  • düzenli olarak kedi ısırmama yer yer dövmeme karşı bu benim. en hırçın kediyi yarım saatte adam ederim.
  • bir bebeklerin, bir de kedilerin sevdiği insandan zarar gelmez. sevin onları, üzmeyin.