şükela:  tümü | bugün
  • selçuk demirel 'in 1983 yılında metis 'ten çıkan, aranan, istenen,bulunamayan,ama bugün bir sahafın kedilikitaplı vitrininden hınzırca göz kırparak kendini bulduran sevimli kitabı. kedili gelecek zamanlara el vermek için belki...
  • edebiyatta en iyi örneklerini behiç pek, haftalık kedi gazetesi keskin cırmak'ta yattara valli imzasıyla vermektedir. 15 kasım 2017 tarihli keskin cırmak'tan bir örnek:

    ünlü kedi yazar mırılhan peluşkuyruk'un son romanı çıktımıştı! romanın adı: "çıktımıştı"

    "terkircem adlı kedi, dovardaki delikten çıkan fahreyi görünçe ikrildi ve sindi. fahre de bunun bıyıkını gördümüştü. fahre gine geri kaçtıymış. tekircem bekleyordu. fahre yine geldi, burnunu çıktırdı ve içeri kaçtımıştır. tekircem bakayordu oruya. fahre gine çıktımıştı, gine girdi. sabahya kadar bep böle bu ve güneş çıktımıştır. tekircem bir gösüyle uyurkan öbürkü gösüyle bakayordu. fahre tam çıkıçaktıydı, çıkmadı. öylen olmuştu. fahre birasçık çıktı. gine girdi. hep öle oldu ve bunu gibi vesahire. akşama kadar. akşam olunça fahre çıkıçaktı mıydı acabaha?"

    çok sürükleyiçi bir roman. okuyunus. hah fahre çıktımıştır. tekircem asıçık kıpırdadı. fahre gine girdi. gine sabah oldumuş. fahre kendini çıktırmıha. tekircem onu tutmuha hazırlanayordu. aha çıktımıştı... yok girdi gine.