şükela:  tümü | bugün
  • daha önce pencereden düşen kedi olayı sadece bir kırıkla atlatıp iyileşir ve kendine güveni artar. artık kendisine sekiz diye hitap edilen kedi ikinci denemesini balkondan gerçekleştirir ancak bu defa dört ayak üstüne düşemeyip iç organları darmaduman eder, artık veterinerin de yapacağı birsey yoktur, hayvan davul gibi şişmekte ve nefes almakta güçlük çekmektedir.size "bekleyceksiniz ama fazla ümitlenmeyin" der bu veteriner kişisi. sekiz eğer iyileşirse adı artık "yedi" olacaktır ancak pek mümkün görünmemektedir.
  • genelde çevrede uçan kuşları yakalamak için atlayan kedilerde görülür. yine bir kuş görüldüğünde arkasından atlanır, fakat bu kez yerden biraz yüksektedir..
  • bu olaydan sonra artik tirsak ve saldirgan bir kediniz olur.
  • bu modellerin düştükten sonra burun kanamasıyla eve ulaşmaya çalışanları olduğu gibi, arka iki ayağını kırıp platin takılıp sonra yerlerde sürünerek insanı çaresizlikten delirteni de mevcuttur. ama ne var ki asla akıllanma durumu söz konusu değildir ve ne zaman bir kus görülür veya balkonda anlamsız oyunlar oynayası gelir, bu eblek kedi yine aynı hareketleri sergiler, kalp krizinden gidilmesi vaciptir.
  • (bkz: cosima)
  • normaldir, sürekli ordan oraya sıçrarken camdan uçarlar. hatta geçen sene kedim bunu yapıp* 1 hafta yoğun bakımda yatmı$tı.
  • temizlikçi kadinin balkondan dusmesi kadar vahim bir olay değildir.
  • heyecan peşinde koşan kedimin birkaç gün önce 3. katdaki evimizin balkon demirinde yürürken gerçekleştirdiği ve tekrar eve getirildikten sonra bir gün boyunca uyumasına sebep veren olay.. daha önce de bir kez aynı evin bu sefer penceresinden düşmüştü de sadece dışarıdaki kedilerin sözlü tacizine uğramıştı başka hiçbirşey olmamıştı..
  • oyle estetik, oyle guzel duser ki bu yaratiklar, insan ister istemez
    'bu kedi milletine en basarili evrilmis tur odulu verilmelidir' diye dusunur.
    kazara kedi mefta olursa bilahare uzulunur...
  • kedim*in ilk balkondan düştüğünde oldukça sağlıklı görünmesine rağmen işkil yapıp veterinere götürmüş, düşme anında kuyruklarınla sağladıkları aerodinamik sayesinde dört ayak üzerine eşit bir biçimde uygulanan basıncı yine ayak ve el dirsek kemiklerinin yapısı itibariyle süspanse ettiklerininden ve düşme anında ağırlıklarından çok daha azını tabana basınç olarak uyguladıklarından ötürü de sorunsuz bir şekilde kazayı atlattıklarından bahsetmişti hatta geçen gün 11. kattan düşen bir hastasının sıyrıksız kurtulduğundan falan dem vurup vizite ücretine müteakip hayırlı işler temennisinde bulunarak muaynehaneden ayrılmıştım.eve gitmek için taksiye bindiğimde şüphesiz elimdeki sepette bulunan kediyle ilgili diyalog vukuu bulacaktı ki*balkondan düşüp veterinere getirdiğimi duyunca bir şey olmamıştır ona dedi onayladım bende niyee niye dedi biliyormusun yok dedim peygamberimiz namaz kılarken müstekreh bir yılan sinsice yaklaşmış ve onu sokmak suretiyle öldürmek istğrkeenyn kedi gelmişş ve oracıkta yılanı derbest ettiği gibi canını da alıvermiş peygamber efendimiz de sırtını okşayarak demiş ki kediye sen benim canımı kurtardın senin canında 7 can olsun yeaaa işte bu sebebten ötürüdür ki öyle kolay kolay bir şey olmaz bunlara mübarektirler.şu ışıkları geçince kalayım ben abi.oldu