şükela:  tümü | bugün
  • kedilerin genel özelliğimidir yoksa benim küloğlan mı böyledir diye sorgulatan kedi mallığıdır.
    sabah sekizden akşam dokuza kadar uyuyan hayvanoğlu hayvan, gece olunca çıldırıp elimi, koltuğu, sigara paketi gibi nesneleri düşmanı belleyip sağdan sola soldan sağa kükreyerek sıçramaktadır an itibari ile.
    siktir git yat lan!
  • şu anda yaşamakta olduğum sıkıntıdır. lan kedi mutfaktan banyoya her yere girdi her şeyi devirdi uyuyacam uyuyamıyorum piç kedi! ufak bir tartışma yaşadık kendisiyle uslanır umuduyla yaşadım fakat olmadı.
    en son odasına kapatma cezası verdim kendisine, beter ol amk ağzıma sıçtın gece gece.

insan gece ses duyunca tırsabiliyor da sözlük :(
  • avcı doğası gereğidir. gayet normaldir. yanına bir arkadaş alınarak enerjilerini birbirlerini kovalayarak atmaları sağlanabilir.
  • (bkz: genç kediler)
  • bebekken alıştığımız durum.
    bizim aslan parçası aynen böyle, yatağa atlayıp uyutmama gibi bi misyon edinmiş.

artık gece olunca uyumak gerektiğini öğrendi sanırım, oyun falan oynamıyor, yatınca o da yatma vakti gelde deyip mutlu mutlu yatıyor
  • kedi sahipleri çoğunlukla çalıştığı için, gündüz evde yalnız kalan kedilerin genel halidir.
    ev kedileri gün içinde sokak kedileri gibi atraksiyonlar yaşamadıkları için (köpekler tarafından kovalanma, insanlar tarafından tekmelenme,diğer kedilerle dalaşma vs..) evin sessiz ortamında uyumayı tercih ederler.
    ne yapsın tv mi seyretsin?
    tüm gün yalnız kalan hayvan, ev sahibi eve geldiğinde uyanır ve şımarır,ilgi bekler.
    en az yarım saat oyun oynatılıp ev içinde koşturulması gerekir ki enerjisini harcayabilsin.
    bu ilgiyi görmediği koşullarda,gün içinde uykusunu alan kedi, gece şeytan gibi olur.