şükela:  tümü | bugün
 • insanı gecenin bir yarısı elinde kedi maması ile sokaklara döken can sıkıcı durum. kedinin kedi maması poşeti veya kutusunun sesine olan hassasiyetinden faydalanılır. kedinin ismi habire tekrarlanır durur. bilhassa yeni taşınılmış bir ortamsa, kedinin adaptasyonu sağlayamadan kaybolması olağandır.
 • bunun bir de kedi bulunsa bile içeriye sokma versiyonu vardır ki tam bir işkencedir. bir an önce kediyi yakalayabilmek için üstünüzde artık ne varsa, tuvalet terliği giyilerek sokağa fırlanır, kedi tam bir pezevenk ise sizi oradan oraya peşinde sürükler babam da sürükler, oyun oynar. en sonunda, ayaklarınıza kan gitmediği için eve girdiğinizde bir de bakarsınız ki balkondan gelivermiş. biz elde salam, balık filan boşa uğraşmışız. teşekkürler hobileri kedi kovalamak olan sokak köpekleri.
 • insanı uykularından uyandıran durumdur.
  üç gün oldu be sözlük
  maması için ayaklarıma sürtünüşünü
  gecenin bir yarısı gelip koluma yatışını
  televizyonda maç izleniyorsa topla beraber koşuşunu
  futbolculara pati atışını
  sabah bahçeye çıkarken ki mutluluğunu
  akşam aldığım zamanki özlem dolu bana koşuşunu
  başkaları yanımıza geldiğinde onlara tıslamasını ,ısırmasını
  uyanmak istemeyişini
  ayaklarımı ısırışını
  esneyişini
  bakkalın pis su kovasından su içişini
  poposu sağda gövdesi solda koşturmasını
  elimin altına gelip kendini sevdirmeye çalışmasını
  kısacası-evet kısacası diyorum çünkü bunlar sadece yaptıkları birde hissettirdikleri var ki anlatılmaz yaşanır-herşeyini çok özledim.
  başka birinin alıp götürdüğünü düşünüyorum.
  kapalı biyerde kalmasından korkuyorum.
  ölme ihtimalini düşünmek bile istemiyorum.
  sabırla bekliyorum.
 • evin içinde de yaşanabilen garip durum.lan nereye gider ki evin içinde?
 • kedinin geri dönmek istemediğine ya da istese de öldüğüne işarettir.

  neden mi? çünkü ben kız kardeşimin kedisinin çok çok küçükken biri tarafından bir yere bırakılıp tekrar evimize döndüğünü gördüm. aynı kişi tarafından epeyce büyüdüğünde yaklaşık 30 km. uzağa bırakıldığını ve 2 gün sonra geri geldiğini de gördüm. bu durumda eğer kedi geri dönmüyorsa, kedi sahibi istenmediğini anlamalı ve kaderine razı olmalıdır. çünkü bu nokta, çıkmayan candan umudun kesilmesi gereken noktadır. kedi sahibi, yeni bir kediye sahip olmadan önce, başını ellerinin arasına alıp uzun uzun düşünmelidir. "ben ne yaptım da bu kedi kaçtı benden?" diye sormalıdır kendine.

  ikinci alternatifte ise kedi bir sebepten kaybolup geri dönmek istemiş fakat tam dönecekken dış dünyaya ait olmadığı için bir kaza sonucu öldüğü için dönememiştir.

  bu kadar net bu mesele. artık hangi seçeneği tercih edeceklerine kaybolan kedilerin sahipleri karar versinler.

  (bkz: şimdi onlar düşünsün)
 • tüm sokağı aradıktan sonra alt kat komşunuzun evinden çıkıyorsa sevinsem mi üzülsem mi ikilemini yaşatan durumdur.insan bir haber verir ama değil mi?neyse ki gözyaşlarımı görünce özür diledi.
 • kaplumbağanın kaybolması kadar korkunç değildir, yürüyemezsiniz bile üstüne basarım korkusu yüzünden.
 • eski kedimizin ve bizim başımıza gelen üzücü hadise. sürekli camın kenarında otururdu bu garibim. tipinin aksine ismi zeytindi. çok bezgindi, o kadar bezgindi ki alıp arabanızı yıkarken sünger niyetine kullanabilirdiniz. bu bezginliğine rağmen bir gün ortadan kayboldu. hiçbir zaman da geri gelmedi. rahmetli annem de "bizim zeytin'i bostancı'da görmüşler" falan diyordu ara sıra. bu da böyle bir anımdır.
 • bazisi aslinda sadece kanepenin bazasi icinde uyuyodur. heyecan yapmaya gerek yok.
 • sabır gerektiren durum.
  10 gündür gezdim sürekli.
  mahallede kedilerle ilgilenen onları hergün besleyen insanlarla tanıştım.
  bir tanesi emekli öğretmen olan bir istanbul hanımefendisi.gördüğü duyduğu her kediye haşlanmış sosislerinden ikram ediyor,evinde de iki köpeği 3 tane de kedisi var.
  bir diğeri emekli inşaat mühendisi beyfendi.onunda evde 2 kedisi var.apartmanın bahçesinde baktığı kedilerden biri doğum yapmış,dört tane yavrusu var. arabasını otoparkta sabit bir yere çekmiş.arabanın altına tekerlek koymus ortasına mınder yerlestırmıs bırde karton kutudan yer yapmış anne kedi ve yavrularına.bu aylarda çok yağmur alan antalya'da ne de iyi etmiş.
  saatlerce sohbet ettik üçümüz ne çok hikaye varmış gözlem varmış anlatacağımız.
  mahallemizdeki diğer hayvan besleyenlerden
  hastalanan bir köpeğe bakan yağmurlarda battaniye örten kırtasiyecimizden
  bakkalın kedisinden
  evlerde beslenip gezdirmeye çıkarılan köpeklerden
  doğru bilinen yanlışlardan
  kendi hayat hikayemizden kısacası herşeyden bahsettik.
  hayıflanmak,dövünmek yerine neler yapabiliriz onlardan konuştuk.
  derken günler geçti.
  bugün 23 nisan benim bir gün önceden terziye boyunu kısaltması için verdiğim elbiseyi saat beş gibi alabileceğim söylenmişti. bende nasıl olsa yapılmıştır diye saat dört gibi gittim terziye aldım elbisemi dönerken çalılıkların arasından miyavlama sesi duydum sesin geldiği yeri biraz geçmiştim geri döndüm bir baktım benim kedim paspas. beni görünce ayağa kalktı hemen kucakladım gözlerim doldu bağıra bağıra ağlıyorum herkes bana bakıyo umrumda değildi hemen eve götürdüm.
  arka sol bacağı sakatlanmış.nasıl olduğunu düşünmek bile istemiyorum.çok üzüldüm çok ağladım.
  hemen veterinere götürdük babamla.röntgen çekildi kırık olduğu söylendi eklem yerinden.
  yarın ameliyat olcak platin takılcak.iyileşebileceğini söylediler.
  inşallah herşey güzel olacak. darısı kedisi kaybolan diğer dostlara.