şükela:  tümü | bugün
  • insanı gecenin bir yarısı elinde kedi maması ile sokaklara döken can sıkıcı durum. kedinin kedi maması poşeti veya kutusunun sesine olan hassasiyetinden faydalanılır. kedinin ismi habire tekrarlanır durur. bilhassa yeni taşınılmış bir ortamsa, kedinin adaptasyonu sağlayamadan kaybolması olağandır.
  • bunun bir de kedi bulunsa bile içeriye sokma versiyonu vardır ki tam bir işkencedir. bir an önce kediyi yakalayabilmek için üstünüzde artık ne varsa, tuvalet terliği giyilerek sokağa fırlanır, kedi tam bir pezevenk ise sizi oradan oraya peşinde sürükler babam da sürükler, oyun oynar. en sonunda, ayaklarınıza kan gitmediği için eve girdiğinizde bir de bakarsınız ki balkondan gelivermiş. biz elde salam, balık filan boşa uğraşmışız. teşekkürler hobileri kedi kovalamak olan sokak köpekleri.
  • insanı uykularından uyandıran durumdur.
    üç gün oldu be sözlük
    maması için ayaklarıma sürtünüşünü
    gecenin bir yarısı gelip koluma yatışını
    televizyonda maç izleniyorsa topla beraber koşuşunu
    futbolculara pati atışını
    sabah bahçeye çıkarken ki mutluluğunu
    akşam aldığım zamanki özlem dolu bana koşuşunu
    başkaları yanımıza geldiğinde onlara tıslamasını ,ısırmasını
    uyanmak istemeyişini
    ayaklarımı ısırışını
    esneyişini
    bakkalın pis su kovasından su içişini
    poposu sağda gövdesi solda koşturmasını
    elimin altına gelip kendini sevdirmeye çalışmasını
    kısacası-evet kısacası diyorum çünkü bunlar sadece yaptıkları birde hissettirdikleri var ki anlatılmaz yaşanır-herşeyini çok özledim.
    başka birinin alıp götürdüğünü düşünüyorum.
    kapalı biyerde kalmasından korkuyorum.
    ölme ihtimalini düşünmek bile istemiyorum.
    sabırla bekliyorum.
  • evin içinde de yaşanabilen garip durum.lan nereye gider ki evin içinde?
  • eski sevgilinin dönmesini bile bu kadar beklemez insan. yaramı da deştiniz ya oldu mu şimdi?
  • kedinin geri dönmek istemediğine ya da istese de öldüğüne işarettir.

neden mi? çünkü ben kız kardeşimin kedisinin çok çok küçükken biri tarafından bir yere bırakılıp tekrar evimize döndüğünü gördüm. aynı kişi tarafından epeyce büyüdüğünde yaklaşık 30 km. uzağa bırakıldığını ve 2 gün sonra geri geldiğini de gördüm. bu durumda eğer kedi geri dönmüyorsa, kedi sahibi istenmediğini anlamalı ve kaderine razı olmalıdır. çünkü bu nokta, çıkmayan candan umudun kesilmesi gereken noktadır. kedi sahibi, yeni bir kediye sahip olmadan önce, başını ellerinin arasına alıp uzun uzun düşünmelidir. "ben ne yaptım da bu kedi kaçtı benden?" diye sormalıdır kendine.

ikinci alternatifte ise kedi bir sebepten kaybolup geri dönmek istemiş fakat tam dönecekken dış dünyaya ait olmadığı için bir kaza sonucu öldüğü için dönememiştir.

bu kadar net bu mesele. artık hangi seçeneği tercih edeceklerine kaybolan kedilerin sahipleri karar versinler.

(bkz: şimdi onlar düşünsün)
  • tüm sokağı aradıktan sonra alt kat komşunuzun evinden çıkıyorsa sevinsem mi üzülsem mi ikilemini yaşatan durumdur.insan bir haber verir ama değil mi?neyse ki gözyaşlarımı görünce özür diledi.
  • kaplumbağanın kaybolması kadar korkunç değildir, yürüyemezsiniz bile üstüne basarım korkusu yüzünden.
  • eski kedimizin ve bizim başımıza gelen üzücü hadise. sürekli camın kenarında otururdu bu garibim. tipinin aksine ismi zeytindi. çok bezgindi, o kadar bezgindi ki alıp arabanızı yıkarken sünger niyetine kullanabilirdiniz. bu bezginliğine rağmen bir gün ortadan kayboldu. hiçbir zaman da geri gelmedi. rahmetli annem de "bizim zeytin'i bostancı'da görmüşler" falan diyordu ara sıra. bu da böyle bir anımdır.
  • başımıza geldiğinde, ev arkadaşımla sabahlara kadar kaç gece balkonda bekledik hatırlamıyorum. gece yarıları balkondan gördüğümüz her kedi için aşağıya bir koşu inip arabaların altına mı girmedik, bahçe duvarlarına mı tırmanmadık. okula gitmeyip mahalledeki çocuklarla cami bahçelerinde, boş apartmanlarda, elbette çöplerde aradık durduk oğlumuzu. ama bulduk, neyse ki bulduk.