şükela:  tümü | bugün
 • bu hadiseyi ilk duyduğumda daha çocuktum. şirin bi kedi yavrusu bulup severkene teyzenin biri gelip onu ellediğim için annesinin onu kokusundan tanıyamayacağını ve şapır şupur yiyeceğini söylemişti. o an şok olmuştum..

  ? hangi anne yavrusunu yerdi!? hemde güzel kokmuyo diye!
  ? hem ben kokmuyordum ki, daha yeni banyo yapmıştım!
  ? ayrıca annesinin gözü kulağı yokmuydu? niye yavrusunu tanıyamasındı!?
  ? yavrusunu ben onu sevdiğim için yiyecekmiydi yani şimdi!
  ? ben ne yaptımdı!!..

  savunmasız yavruyu orda bırakıp gidişimi hatırlıyorum.. sarman renkli bişeydi.. yürümeyi bile doğru dürüst beceremiyodu ve habire yerde koklanıp tiz sesle miyavlıyodu.. sonra bi daha görmedim o yavruyu.. ve hep annesinin onu şapır şupur yiyişini görür gibi olup vicdan azabı çektim o aralar.. umarım bi şehir efsanesinden ibarettir diye umut içindeyim hala..
 • çocukluğumdan bu yana elimden 50-60 kedi geçtiğinden dolayı kesinlikle inanmadığım ama erkek kedilerin yaptığını bildiğim durum.
 • yavrularının ölü doğması durumuda, yiyebilirler..
  çünkü o ölü yavrucak, sizin için çok duygusal şeyler ifade edebilir ama anne kedi için, protein kaynağından başka bişey değildir.
  yediklerini gördüm mü?? hayır!
  yediklerini sandım mı? evet! kedim yeni doğurduğunda, yavru kedişleri sarıp sarmalayan zarı kediciklerden yemek ve yalamak suretiyle sıyırıyorlar..
  bu sırada siz yavrucağı annesi yiyor sanıp kedinize kin ve nefret besleyebiliyorsunuz.. :(
 • artııı, siyamlar başka kendi ırklarından olmayan kedilerle çiftleştiklerinde meydana gelen yavrucakları çirkin diye yiyoolaaar diye de bir söölenti var..
  tamamen söylenti boyuntundadır.
  tecrübeyle sabit!
 • eğer söz konusu yavrucak sakat, hasta, felaket zayıf vs. doğmışsa annesi yiyor onu. maksat diğer her bir yavru başına daha çok emilecek süt kalsın, hayatta kalma şansları artsın.

  son 6 yılımı sürekli okuldan, sokaktan (oradan buradan) yavru kedi toplayarak geçirdim. bir kaç kedi ailesini de besledim vakt-i zamanında ama, ben de şahit olmuş değilim böyle bir şeye.

  ulen, ellerini çabuk tutuyolar da biz n-1 yavru mu doğdu sanıyoz acep? bak kafam karıştı şimdi.
 • erkek kediler yemez genelde, boynunu kirip birakirlar oylece..benzer davranislar aslanlarda da vardir..yeni manita yapinca eski elemandan kalan yavrulari aradan cikartirlar genelde..
 • resmen hayvanlık. başka bişey değil.
 • (bkz: baby blues)
 • abartılacak bir durum değil. kedinin yavrusunu yemesinde illaki bir mantık vardır.
  'inanmıyoraom' nidalarınıza başlamadan önce insanın kendi yavrusunu siken bir varlık olabildiğini hatırlayın da sonra kedilerden nefret edin olur mu?