• evdeki kedi hayvaninin iki patisi ile kendine doğru çekip, kafayı içine gömmek sureti ile yediği hatta kökü ile yediği için kuruyan bitki.
  • kokusu ayak ve osuruk karışımı olan bitkimsi. doğal antidepresan diye aldık amına koyim, leş kokusu iyice sinirlerimi zıplattı. allah belasını versin.
  • (bkz: silver vine)
  • kediye gayet can katan ve heyecan veren bir ot.
    başlarda inanmıyordum. saçma geliyordu ama kedimde bir denedim bayağı şaşırdım. önce yerlerde sürünmeler, şımarmalar, sırtüstü dönmeler bir de oyuncağı varsa tam bir köpek komikliği içerisinde neşenize neşe katıyor.

mutlaka deneyin, pişman olmazsınız.
    ayrıca fazla agresif kedilerde ciddi güzel etkileri varmış.
  • sedatif etki gösteren, kimyasal bileşeninde iridoit içeren bitki.

valeriana officinalis - valerianaceae(familya)
  • kokusu abartılacak kadar ağır olmayan, uyku getiren ve kedileri zevkten dört keşe eden doğal bir bitki türü. bitki iki şekilde bulunuyor birincisi kök halinde ikincisi ise hap şeklinde. hap şeklinde olanların fiyatı ot şeklinde olanlara göre bayağı fazla. bu yüzden ben ot şeklinde olanı denedim (bkz: uyku sorunu). kesinlikle verim aldım ancak fiyatı, kokusu ve tadı dolayısıyla tüketmeye devam etmedim. ancak imkanım olsa her gece içmeye devam ederim. internetde nasıl tüketileceği ile ilgili bolca bilgi mevcut. ciddi uyku sorunu olan insanın denemesi tavsiye olunur. bilinen bir yan etkisi yoktur.
  • yatıştırıcı bileşimleri benzodiyazepinler ve barbituratlarla aynı reseptöre bağlanırlar. güvenli ve bağımlılık yapmayan sakinleştirici etkileri vardır.
  • bauhaus'da bir bayanın sepet sepet aldığını görünce meraklandığım bitki. vardır bi bildiği.
  • internette hakkındaki bilgileri topladıktan sonra eminönü'ne gidip bir paket tohumunu 5 liraya aldığım bitki. bir saksıda çok rahat bir şekilde yetişiyor, bir yeri kırılsa bile hemen kendini toparlayıp büyüyor ölümsüz gibi birşey. kedim gelip kopara kopara yiyor yapraklarını yerden yere atıyor kendini, uzun uzun miyavlıyor yerlerde yuvarlanıyor falan. kafalar güzel takılıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap