şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cevabını çok düşündüğüm soru.

kediseverlerin iyi bileceği bir kedisever yalnızlığı vardır. yalnız insanlar ne kadar da olsa bir nefes, bir ses olsun etrafta diye bir canlı ile yaşamak isterler ama bu canlı onları çok yormayacak, ayakbağı olmayacak, arada gelip gidecek ve bakımı da zor olmayacak ama bşr bağ da kurulabilecek bir şey olmalıdır ki genelde bu kedidir. bu durum "yalnız insan kedi sever"i açılıyor.

öte yandan kedi sahiplenen kişi, kedinin o özelliğini, nevi şahsına münhasır hallerini, sınırlarını, sefâ düşkünlüğünü gözlemleye gözlemleye yalnızlığın derinliğini, keyfini keşfetmeye başlar ve yalnızlaşma sürecine girer. bu da "kedi sever insan yalnız olur" sürecini açıklıyor.

arada kaldım. ya da c seçeneği "her ikisi de yalnız oldukları için birbirlerini buluyorlar".

kedi insan hayatında çok önemli bir eşik. insan hayatına bir kez girdi mi dönüşü kolay olmuyor. öylesine derin, gizemli ve bağlayıcı bir hayvan.

edit: "kedisever mi yalnızdır, yalnız insan mı kedi sever (ya da kediseverdir)" diyecektim ama tekerleme âhengi hoşuma gittiği için böyle yaptım.